1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. CHP’nin cami ‘hassasiyeti’ soL’u rahatsız etmiş!
CHP’nin cami ‘hassasiyeti’ soL’u rahatsız etmiş!

CHP’nin cami ‘hassasiyeti’ soL’u rahatsız etmiş!

CHP’nin dindar insanların sorunlarına yönelik attığı en ufak müspet adım dahi sol cenahta tepkiye sebep olabiliyor.

07 Aralık 2020 Pazartesi 17:20A+A-

HAKSÖZ HABER

Türkiye solunun bir türlü kurtulamadığı İslam düşmanlığı büyük küçük fark etmeksizin kendisini farklı tepkilerle göstermeye devam ediyor. CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, camilerde iki ayrı elektrik aboneliği bulunmasını eleştirerek, camilerin soğutma ve ısıtma işlemleri için ayrıca var olan elektrik sayacının bedelinin hayırsever vatandaşlara ödetilmemesini, bu bedelin de devlet tarafından karşılanması gerektiğini belirtmiş.

Camilerde tek sayaç uygulamasına geçilmesi için kanun değişikliği isteyen Şahin bu isteğini meclise taşımış. Öncelikle CHP Milletvekili Suzan Şahin’in tavrı cami cemaati olarak ifade edilebilecek insanlara yönelik güzel bir hassasiyet içeriyor. Bu sebeple takdir edilmesi gereken bu kanun değişikliği isteğini kimin önerdiğinden bağımsız olarak kabul edilmesi gerektiğini de belirtmek isteriz.

Oldukça gündelik bir olay olarak değerlendirilebilecek CHP’nin kanun düzenlemesi isteği dindar insanlara yönelik olumlu bir adım olduğu için olsa gerek soL Haber’i rahatsız etmiş. Haberlerine attıkları “CHP’li vekil vatandaşın değil camilerin faturasının derdinde” başlığı ile rahatsızlığını gösteren sol-faşist site tutarlılık bahsinden de sınıfta kalıyor.

Hayırsever vatandaşların ödedikleri camilerin ısıtma-soğutma faturaları da “vatandaşın” cebinden çıkmıyor mu? Tabi sol-faşistler için hayırseverler “vatandaştan” sayılıyorsa!

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum