1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP: Atatürk İçin Savaş Baltalarını Çıkarırız!
CHP: Atatürk İçin Savaş Baltalarını Çıkarırız!

CHP: Atatürk İçin Savaş Baltalarını Çıkarırız!

CHP'nin sivri dilli Grup Başkanvekili Muharrem İnce eline iki davetiye aldı, Meclis kürsüsünden demediğini bırakmadı.

16 Kasım 2011 Çarşamba 16:11A+A-

TBMM'nin bugünkü oturumunda söz alan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, TBMM Başkanlığı'nın 10 Kasım için hazırladığı davetiye ile Meclis'te ilk kez anılacak olan Sultan 1. Abdülmecit için hazırlanan davetiyeleri eleştirdi.

İnce, 10 Kasım Atatürk'ü anma davetiyesi ile Sultan Abdülmecit için hazırlanan davetiyeyi elinde göstererek, "Yazıklar olsun size şu davetiyelere bakın" dedi.

Muharrem İnce, Genel Kurul'da partisinin okullardaki şiddet ve madde bağımlılığının tehlike ve nedenlerinin araştırılması için TBMM'ye verilen grup önergesi hakkında söz aldı. Ancak milletvekili Kamer Genç'in konuşması sırasında kürsüden itilerek indirilmesine değinen İnce, "Burada geçtiğimiz gün bir zorbalık oldu. Kürsüdeki milletvekilimiz itildi. Merak etmeyin bugün olmaz. Onu yapan kişi şöyle bakar; CHP grubunda az kişi var ve sonra kürsüdekine bakar belli bir yaşta mı onu itekleyebilir miyim ancak o zaman gelebilir. Bugün bir şey olmaz" dedi.

SEN MİSİN 10 KASIM DAVETİYELERİNİ “KÂĞIDA” YAZAN?

Muharrem İnce, konuşmasının devamında söz konusu davetiyeleri eleştirdi. İki davetiyeyi de elinde gösteren Muharrem İnce, "Padişahlığa özenen bir Meclis Başkanı var. İşte 10 Kasım davetiyeleri. Kağıda yazılmış ve fotokopi bir davetiye. Burada da Abdülmecit için hazırlanan davetiye. Yazıklar olsun size. Şu davetiyelere bakın" dedi.

“HADDİNİZİ BİLİN, YOKSA…”

Kürsünün milletin olduğunu ve milletvekilinin sesinin kesilmesinin milletin sesinin kesilmesi olduğu söyleyen Muharrem İnce, şöyle konuştu:

"Haddinizi bilin diyorum. Siz şiddeti saldırı amaçlı yapıyorsunuz. Biz şiddeti savunma amaçlı anıyoruz. Eşkiyayı Meclis'e hükümdar etmeyiz. Zannetmeyiniz ki savaş baltalarını gömdüysek yerini unutmadık. 'Siyaseti beyaz kefenler içinde yapıyoruz' diyen Başbakan Erdoğan'a sesleniyorum. Biz bu topraklarda kefensiz yatanların torunlarıyız. Biz siyaseti böyle yapıyoruz. Herkes haddini bilsin. TBMM'de hiç kimse padişahlık özentisi yapamaz. Atatürk'e hakaret edemez. Hakkı da değildir, haddi de değildir. Haddini de bildiririz."

 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum