1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Chicago'da Floyd'un Öldürülmesine Yönelik Gösterilerde 2 Kişi Hayatını Kaybetti
Chicago'da Floyd'un Öldürülmesine Yönelik Gösterilerde 2 Kişi Hayatını Kaybetti

Chicago'da Floyd'un Öldürülmesine Yönelik Gösterilerde 2 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD'de siyahi Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan gösterilerde Chicago'da 2 kişi hayatını kaybetti.

02 Haziran 2020 Salı 10:52A+A-

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan gösterilerde Chicago'da 2 kişi yaşamını yitirdi.

Chicago şehir yönetimi sözcüsü Ray Hanania, Cicero banliyösünde devam eden gösteriler ve şiddet olaylarında 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hanania, bu kişilerin nasıl öldüklerine ilişkin bilgi vermezken, Chicago'da 60 kişinin de gözaltına alındığını bildirdi.

AP'ye göre gösterilerde 5 bin 600 kişi gözaltına alındı

Bu arada Associated Press (AP) ajansı, Floyd'un ölümü üzerine ABD'nin çeşitli kentlerinde patlak veren gösterilerde en az 5 bin 600 kişinin gözaltına alındığı duyurdu.

Ajansın, gözaltına alınanların sayısını, polis departmanları, emniyet teşkilatı ve basında çıkan haberlere dayandırarak hesap ettiği belirtildi.

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan gösterilerin yoğunluğu 7'nci gününde kısmen azalırken, bazı büyük kentlerdeki protestolarda polis ile göstericiler arasında şiddet olayları yaşanmıştı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum