1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Cemaat Yapılanmasını Bize Kimse Anlatmadı"
"Cemaat Yapılanmasını Bize Kimse Anlatmadı"

"Cemaat Yapılanmasını Bize Kimse Anlatmadı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görev başındaki kimsenin yargı ve emniyetteki Cemaat yapılanmasıyla ilgili kendilerini uyarmadığını söyledi. Erdoğan, 'MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrılmasıyla anladık' dedi.

27 Ocak 2015 Salı 12:28A+A-

Afrika gezisinin dönüşünde uçakta köşe yazarlarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Hrant Dink cinayeti ve Ergenekon davasının Cemaat'le bağlantılı olup olmadığı' sorusu yöneltildi. Erdoğan soruya yanıt verirken 'Devlet içindeki paralel yapıyı MİT Müstaşarı ifadeye çağrılınca işi anlamış durumdayız' dedi. 

Vatan Gazetesi'nden Hüseyin Yayman'ın haberine göre Erdoğan şunları söyledi: 

"Biz aslında iyi niyetimizin kurbanı olduk, bunu açıkça söylemek lazım. Ama şimdi her şeyi konuşabilir misiniz... Biliyorsunuz, herkes ya emekli olduktan sonra yazmaya başlıyor böyle şeyleri, görevde değilken söylüyor. Ama görevi başındayken söylemiyor. Bunu yazıp çizenler de, söyleyenler de kalkıp da bunları bize iletmediler, bizimle paylaşmadılar. Paylaşmadıkları için birçok konuyu geç anlamış durumdayız. Şurada iki, iki buçuk yıl, yani MİT Müsteşarı’na malum operasyon yapıldığından itibaren bu işi anlamış durumdayız. Biliyorsunuz, hesapları önce MİT Müsteşarı’nı almak, sonra da beni almaktı. Pensilvanya (Fethullah Gülen) ile bu işin alâkası var mı? Yok demek mümkün değil, işin hep içinde. Dink olayında işin nerelere ulaştığı zaten şu anda ortaya çıkıyor. Emniyetteki, istahbarattaki ayakları ortaya çıkmış vaziyette. Emniyet ve yargının bunların üzerine gitmesi ile birlikte olaylar daha da netleşiyor. Ayrıca burada bir konu var. Gerek Balyoz, gerek Ergenekon bunların içinde hep bunlar var. Hem yargı hem de emniyet ayağı ile var. Eğer 17 Aralık 25 Aralık sürecinde bu müdahale yapılmamış olsaydı iş böyle gidecekti. Darbeye karşı darbe yapılınca o iş bitmiş oldu."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum