1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Buyurun Çok Özgürlükçü Kemalist Aydınlar Bugün Kimin Tutuklanmasını Arzu Edersiniz?
Buyurun Çok Özgürlükçü Kemalist Aydınlar Bugün Kimin Tutuklanmasını Arzu Edersiniz?

Buyurun Çok Özgürlükçü Kemalist Aydınlar Bugün Kimin Tutuklanmasını Arzu Edersiniz?

Hakan Albayrak sürekli biçimde ifade özgürlüklerinin baskı altında olduğundan yakınan sol-Kemalist çevrelerin düşman belledikleri görüş sahipleirne karşı nasıl da şirret davrandıklarını vurgulayarak “bu çifte standartlı tutumdan bıktım” diyor!

31 Ekim 2019 Perşembe 15:37A+A-

Hakan Albayrak’ın bugünkü (31 Ekim 2019) Karar gazetesindeki yazısından:

ONU TUTUKLAMA, BUNU TUTUKLA!’

Canan Kaftancıoğlu bazı sosyal medya mesajlarında “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılama”, ‘’kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’’, ‘’cumhurbaşkanına hakaret’’, ‘’halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” ve ‘’terör örgütü propagandası” suçlarını işlediği gerekçesiyle mahkumiyet aldığında ‘İfade özgürlüğü nerede?’ diye isyan edenlerin birçoğu şimdi “Atatürk”le ilgili bir tweet’i yüzünden Fatih Tezcan’ın “Atatürk’e Karşı İşlenen Suçlara Dair Kanun”a istinaden tutuklanmasını istiyor (Twitter’da “Fatih Tezcan tutuklansın” etiketiyle mesaj paylaşanlar on binleri buldu).

Bıktım kardeşim bu çifte standarttan! İkisi de tutuklanmasa olmuyor mu? ‘Ekstrem’ bir dille de ifade edilse, farklı görüşlere savcı ve polisi yardıma çağırmadan karşı çıkmayı öğrensek artık.

HABERE YORUM KAT