1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bülent Arınç: Propaganda Serbest Olsun!
Bülent Arınç: Propaganda Serbest Olsun!

Bülent Arınç: Propaganda Serbest Olsun!

Bülent Arınç, TMK ile ilgili, “Propagandaya yönelik maddeleri tekrar gözden geçirmeliyiz. Bazılarını suç olmaktan çıkarmalıyız” dedi

04 Kasım 2011 Cuma 10:05A+A-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç değiştirilmesi tartışılan Terörle Mücadele Kanunu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Terörle Mücadele Kanunu’nun 2006 yılında güncelleştirildiğini, o zaman Meclis Başkanı olduğunu belirten Arınç, şunları kaydetti:

“Özellikle propaganda suçlarının artışı, bugün için orantısız görülebilir. Propaganda suçlarına verdiğimiz cezaların bazılarını çok basit olarak görüyorum, bu insanları yollarından da döndürmemiş, pratik bir fayda da sağlamamış. Terör örgütünün eylemlerinin azalması noktasında da bize bir yarar sağlamamış. O zaman propagandaya yönelik maddeleri tekrar gözden geçirmeliyiz. Bazılarını suç olmaktan çıkarmalıyız, bazılarının cezalarını hafifletmeliyiz diye düşünüyorum. TCK’daki düzenlemeyi tekrar savunacağım, bunu tekrar Meclise getireceğim. Adalet Bakanı ile müşterek bir çalışmamız var. Hiçbir basın mensubunun gazetecilik mesleğini yaptığından dolayı içeride kalmış olması beni memnun etmez, üzer. Arkadaşlar bundan emin olsunlar. Biz yasama organıyız, yanlış buluyorsak değiştireceğiz.”

Başbakan Yardımcısı Arınç, konuşmasında tutuklu milletvekillerinin durumuna da değindi. Arınç, şunları söyledi: “Ben bir siyasetçi ve milletvekili olarak, her şeyi bir kenara bırakarak, şu anda milletvekili seçilmiş olmasına, mazbatasını almış olmasına rağmen, parlamentoya gelerek ant içme fırsatı bulamayan arkadaşlarımız için, görüşlerinin hiçbirini paylaşmadığım halde, üzülüyorum. Onların tutuklu kalması milli iradeye saygısızlıktır. Milletin seçtiği bir insan, parlamentoya gelir.”

HABERE YORUM KAT