1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Bu Medya ile İktidarın İşi Zor
Bu Medya ile İktidarın İşi Zor

Bu Medya ile İktidarın İşi Zor

İstanbul’daki seçim sonuçları yazılarında Binali Yıldırım'ın "zaferini" ilan eden Sabah gazetesi yazarlarının zavallılığını da ortaya koydu.

01 Nisan 2019 Pazartesi 16:15A+A-

İstanbul'da sonuçlar nihayet açıklandı. Kazanan CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu oldu. Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarları ise yazılarında Binali Yıldırım'ın "zaferini" ilan etmişlerdi. Ancak sonuçlar onlar için hüsran oldu. Sabah gazetesi yazarlarının bu zavallılığı haliyle Odatv gibi karşı cenaha yakın medyada alay konusu oldu.

“BİNALİ YILDIRIM'IN BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMESİ…”

Sabah'ın başyazarı Mehmet Barlas yazısında İstanbul'la ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Bu seçimler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın siyasi ağırlığını bir kez daha kanıtlamıştır. Özellikle seçim kampanyasının son gününde İstanbul'un değişik semtlerinde yaptığı mitinglerin nedeni iyice anlaşılmıştır. Cumhurbaşkanı bu şekilde küskün konumundaki AK Partililerin sandığa gitmelerini sağlamıştır.İstanbul'da Binali Yıldırım'ın Belediye Başkanı seçilmesi, belli ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çabaları ile gerçek olmuştur."

“BİNALİ YILDIRIM İYİ ÇALIŞTI VE KAZANDI”

Sabah yazarı Yavuz Donat ise yazısında şunlar kaydetti:

"Güzel bir yarış oldu...

Düzeyli... Esprili.

Binali Yıldırım iyi çalıştı ve kazandı.

Tabii Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Payını, katkısını’ vurgulamak şart.

Bir günde sekiz miting... Ardından TV'de canlı yayın konuğu... ‘Dile kolay.’ Tayyip Bey ‘Kampanyanın en çok koşanı, en çok yorulanıydı.’"

“İSTANBUL'DA AK PARTİ KAZANMIŞ DURUMDA”

Melih Altınok ise Sabah'taki köşesinde şunları yazdı:

"31 Mart seçimleri de geride kaldı.

Şu saat itibariyle seçim sonuçlarının en önemli göstergesi olan İstanbul'da AK Parti kazanmış durumda. Binali Yıldırım gibi deneyimli bir ismin kente kazandıracakları düşünülünce daha yüksek bir farkı hakkettiğiyse ortada.

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun aldığı oy ise siyasi kariyerine dair ancak üç beş yıl öncesiyle ilgili bilgi sahibi olduğumuz bir aday için çok bile! Kuşkusuz bu sonuç ülke genelinde olmasa da, CHP içi iktidar mücadelesinde önemli bir tartışmanın kıvılcımını ateşleyeceğe benziyor."

“İSTANBUL'DA ŞAŞIRTICI OLMAYAN BİÇİMDE BİNALİ YILDIRIM KAZANDI”

Sabah yazarı Hilal Kaplan ise yazısında şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul'da şaşırtıcı olmayan biçimde Binali Yıldırım kazandı. Aradaki farkın daha büyük olması gerektiğini söyleyenler oldu. Ne de olsa Ulaştırma Bakanlığı sürecinde cumhuriyetimizin prestij projelerine imza atmış, Başbakanlık yapmış, darbeyi yaşamış ve direnmiş, Meclis Başkanlığı'ndan gelen bir isim olarak, CHP'nin İstanbul'daki bir ilçesinin başkanına karşı yarışıyordu. Fakat seçmen oy davranışının ideolojik şartlanmayla ne kadar iç içe olduğu düşünülürse tartışmasız bir zaferin, Yıldırım için büyük başarı olduğunu görmek gerekir.”

Sonuç olarak hükümete yakın Sabah gazetesinin yazarları, Binali Yıldırım’ı erkenden “kazanan” ilan etme yarışına girdiler. Ancak, kaybeden Binali Yıldırım’la birlikte kendileri oldu.

 

HABERE YORUM KAT

7 Yorum