1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. "Bizzat Görmediğim TOKİ Projesi Hayata Geçmeyecek"
"Bizzat Görmediğim TOKİ Projesi Hayata Geçmeyecek"

"Bizzat Görmediğim TOKİ Projesi Hayata Geçmeyecek"

AK Partili Belediye Başkanlarına seslenen Başbakan Davutoğlu, "Bizzat görmediğim hiçbir TOKİ projesi hayata geçirilmeyecek. Şehrin özgün yapısı dışında tek bir TOKİ binası yapılmayacak" dedi.

13 Nisan 2016 Çarşamba 13:34A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 5'inci Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu. Belediye Başkanlarına seslenen Başbakan, "Bizim belediyecilik anlayışımızda odak insan. Bizzat görmediğim hiçbir TOKİ projesi hayata geçirilmeyecek. Şehrin özgün yapısı dışında tek bir TOKİ binası yapılmayacak" sözü verdi. 

"Şehirlerimizde mimariyi her yönüyle gözönünde bulundurmak, mekana yansıyan bir estetik oluşturmak, bizim görevimizdir" diye Başbakan Davutoğlu "Biz AK Parti iktidarları olarak şehirlerin tarihi kimliğinin bozulmasına asla izin vermeyiz" dedi.

Başbakan, Belediye Başkanlarından da şehirleri yönetirken 5 prensibe uymalarını istedi, bunları, "Birincisi şehir aidiyeti. Şehir aidiyeti olmadan şehir gelişmez. Şehir geleceğe hazırlanamaz. İkincisi nezaket. Komşuluk ilişkilerinde, şehir ahlakında nezaketi yansıtmak. Üçüncü husus şehir kültürünün muhafazası. Dördüncüsü şehir ahlakı ve adalet. Beşincisi de ehliyet ve liyakat. Şehir idaresi aynen devlet idaresi gibidir. Şehir yönetiminde yakınları öne çıkaran, akrabaları öne çıkaran nepotizmi asla kabullenemeyiz" şeklinde sıraladı.

HABERE YORUM KAT