1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Ben Kur’an’la Büyüdüm Kur’an’la Yaşıyorum"
"Ben Kur’an’la Büyüdüm Kur’an’la Yaşıyorum"

"Ben Kur’an’la Büyüdüm Kur’an’la Yaşıyorum"

Erdoğan, Siirt’te toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada "Ben Kur'an ile büyüdüm, Kur'an ile yaşıyorum" dedi.

04 Mayıs 2015 Pazartesi 17:18A+A-

Erdoğan, "Anamuhalefet partisinin başındaki zat benimle ilgili dün Kayseri'de bir ifade kullanmış, 'Cumhurbaşkanı Evren gibi Kur'an'ın istismarını yapıyor' diyor. Sayın Kılıçdaroğlu ben Kur'an ile büyüdüm, Kur'an ile yaşıyorum. Onu sen kendine söyle, kendi şahsında Kur'an'ın yerinin ne olduğu malum" ifadelerini kullandı.

70 yıl önce millete Türkçe ezan, Türkçe ibadet dayatıldığını belirten Erdoğan, "Şimdi de Kürtçe ezan, Kürtçe ibadet dayatılıyor. Bunlar aynı faşist kafanın farklı tezahürleri" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Tek parti CHP'si bu milleti inancından, tarihinden, medeniyetinden kopartıp, kendi ideolojik saplantılarına uygun yeni bir toplum inşa etmeye çalışıyordu. Onun taklitçisi parti de benim sevgili Kürt kardeşlerimi inancından, tarihinden, medeniyetinden kopartıp, yine kendi ideolojik saplantılarının esiri haline dönüştürmek istiyor."

"Bizim kabemiz bellidir"

Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları ile ilgili olarak da "Çıkmış, 'Taksim bizim kabemizdir' diyor. Bizim kabemiz bellidir. Bir zamanlar bu CHP'liler ne diyordu? 'Kabe Arabın olsun bize Çankaya yeter' diyordu. Şimdi bunlar da aynı şekilde yine 'Kabe Arabın olsun bize Taksim yeter' diyor. Bunlara 7 Haziran'da bir ders gerekmiyor mu? Bizim dersimiz sandıkta" şeklinde konuştu.

"Ben milletin tarafındayım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diyorlar ki 'Cumhurbaşkanı taraf.' Evet tarafım. Ama ben milletin tarafındayım. Millet neredeyse oradayım. Her partiye de eşit mesafedeyim. Ama gönlümde bir parti var tabii. O ayrı bir konu. Bu meydanda herhangi bir partinin pankartı yok" ifadelerini kullandı.

AA

HABERE YORUM KAT