1. HABERLER

  2. HABER

  3. BÇG'den İlginç ve Akıl Almaz Fişlemeler
BÇGden İlginç ve Akıl Almaz Fişlemeler

BÇG'den İlginç ve Akıl Almaz Fişlemeler

28 Şubat öncesi binlerce kamu görevlisinin fişlendiği BÇG raporunda, akıl almaz suçlamalar var.

08 Mayıs 2012 Salı 13:26A+A-

Okulda Atatürk posteri eski, padişahlarınki yeni. Derslere türbanlı girer, cumaları namaza gider. İstiklâl Marşı’nda şapkasını çıkarmadığı, marş okunurken oturduğu görülmüştür. Eşi Araplar gibi giyinir…

Faruk Aktaş’ın haberi:

Gölcük’teki Donanma Komutanlığı’nda ele geçirilen ve 28 Şubat soruşturma dosyasında yer alan Batı Çalışma Grubu’na (BÇG) ait bir fişleme belgesinde ilginç suçlamalar yer aldı.

Belgede ismi geçen 3 bin 447 kişiden bin 353’ü Milli Eğitim Bakanlığı personeli, öğretmen ve müdürlerden oluşuyor.

Belgeye göre fişlenen kişiler için, BÇG’nin sivil hali olarak bilinen ve 28 Şubat döneminde kurulan Başbakanlık Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kurulu’ndan (BUTKK) gereğini yapılması istenmiş.

Söz konusu belgede MEB personelleriyle ilgili ibretlik fişlemelerden bazıları şöyle:

Erzurum Anadolu İHL MRK. Okulu Öğretmeni Dilek Caferoğlu: Derslere türbanlı girdiği, konunun UTKK toplantısında gündeme getirilerek MEB.lığına bildirilmesi.

Kocaeli Ulugazi İ.Ö. Okulu Nilüfer Doğanç: Kılık kıyafet yönetmeliğine uymamak. 1/8 oranında aylıktan kesme ile il içinde duruma uygun bir okula atanması.

Mersin Silifke Ovacık İ.Ö. Okulu Öğretmeni Nursen Bağcı: Kılık kıyafet yönetmeliğine muhalefet. Bakanlıkça görevine son verildi.

Antalya Gazipaşa Beyrebürcek İlk.Okulu Öğretmeni Mustafa Yılmaz: Atatürk ilkelerine karşıdır.

Konya/Beyşehir Öğretmen Osman Atalay: Türbanlı hemşirelerle zikir yapar.

Konya Büyüksinan İÖO Öğrt. Zekeriya İlliez: Erkek öğretmenleri cuma günleri ders saati olmasına rağmen namaza götürdüğü ve bayan öğretmenlere “okul size emanettir” dediği duyumu alınmıştır.

Denizli Tavas Hulusi Kulakli İÖO. Öğrt. Halil Apa: Cumhuriyeti kötülediği, Osmanlı yönetimini övücü konuşmalar yaptığı duyumu alınmıştır.

Ankara Dikmen Pakize Erdoğan İÖO. Md.: Öğrencilere, örnek olması gerekirken İstiklâl Marşı’nda şapkasını çıkarmadığı duyumu alınmıştır.

İstanbul Alibeyköy-Akşemsettin Mah. Serdar Aksun İÖO. Öğrt. Asude Zengül: İstiklâl Marşı söylenirken araç içinde oturduğu duyumu alınmıştır.

Isparta Yalvaç - İlçe Milli Eğt. Md.: Eşinin Araplarınkine benzer kıyafetlerle dolaştığı duyumu alınmıştır.

Erzincan İliç İlçe Milli Eğt. Md. Cemal Düzenli: Eşi başörtülü, MHP fikrini benimsemektedir.

Kocaeli Acısu İ.Ö.O. Md. Yılmaz Erdoğan: Eşi kara çarşaflı. Okul binasında Atatürk posterleri eski olmasına rağmen Osmanlı padişah ve devlet adamlarınınki yenidir. Mecbur kalmadıkça bayan öğretmenlerle konuşmaz, Cuma namazı saati mesai saatleri ile çakışsa da cuma namazlarına gitmektedir. Nisan ayı içinde okula gelen 6 müfettişten 4’ü ile de bu şekilde cuma namazına gitmiştir.

Erzincan İl Milli Eğt. Md. Ahmet Akyüz: Muhafazakâr.

K.Maraş Merkez İlçe Kürtül Köyü İÖO. Öğrt. Nuriye Çakmak: Köyde bazı kişilere “bizim de devrimiz gelecek, bunların hesabı sorulacaktır” dediği tesbit edilmiştir. TARAF

 

HABERE YORUM KAT