1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başbuğ'a Silivri'de Bayraklı Karşılama
Başbuğa Silivride Bayraklı Karşılama

Başbuğ'a Silivri'de Bayraklı Karşılama

Andıç soruşturması kapsamında tutuklanan Başbuğ, Silivri Cezaevi'ne getirildi. Başbuğ'u 10 kişilik bir grup karşıladı.

06 Ocak 2012 Cuma 12:00A+A-

İnternet Andıcı Soruşturması kapsamında tutuklanan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, adliyeden çıkarıldıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Başbuğ, saat 01.20 Adli Tıp Kurumu'na getirilerek burada sağlık kontrolünden geçirildi.

Başbuğ, sağlık kontrolünün ardından Silivri Cezaevi'e getirildi. Başbuğ'un bulunduğu konvoyu ellerinde Türk bayrakları bulunan yaklaşık 10 kişi karşıladı.

10 KİŞİDEN BAYRAKLI PROTESTO

Başbuğ'u Silivri Cezaevi'nin girişinde bekleyen yaklaşık 10 kişilik grup, ellerindeki Türk bayrakları ile birlikte "Ordu millet el ele", "Ergenekon yalanı Amerikan planı" sloganları attı.

 
LAW Silahına “Boru”, Islak İmzaya “Kâğıt Parçası” Demişti

İlker Başbuğ, Poyrazköy'deki kazılarda bulunan LAW silahları için boru, Kaos Planı'na ise "Kâğıt parçası" demişti.

21 Nisan'da Poyrazköy'de Bedrettin Dalan'ın arazisinde başlayan kazılarda 15′i dolu 22 LAW silahı bulunmuştu.

Yaklaşık 1 hafta sonra basının karşısına geçen Orgeneral İlker Başbuğ, "Bunlar silah değil, boru" demişti.

Bu açıklamadan iki ay sonra da 'Kaos Planı'nı 'kağıt parçası' olarak nitelendiren Başbuğ'u asıl soruşturma sürecine getiren 'İnternet Andıcı'nın ordudaki komuta kademesi talimatıyla hazırlanıp eyleme dökülmesi oldu.

Kasım 2009′da bir ihbar mektubu eki olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen 1 Nisan 2009 tarihli 'İnternet Andıcı' ile ilgili başlatılan soruşturma Temmuz 2011 yılında davaya dönüştü.

İşte bu dava kapsamında Emekli Orgeneral İlker Başbuğ örgüt yöneticiliği yaparak hükümeti yıkmaya teşebbüs etmek suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

HABERE YORUM KAT