1. HABERLER

  2. HABER

  3. Başbakan: "Geziciler ile Paralel Örgütün Patronu Bir"
Başbakan: "Geziciler ile Paralel Örgütün Patronu Bir"

Başbakan: "Geziciler ile Paralel Örgütün Patronu Bir"

Başbakan Erdoğan, "Gezicilerle paralel örgütün patronu bir. Bunlar zaten ezelden kardeştirler. Biz bunları 28 Şubat'taki ihanetlerinden de tanırız" dedi.

18 Şubat 2014 Salı 12:40A+A-

Eğitimde FATİH projesi kapsamında dağıtılan tablet sayısının 163 bine ulaştığına işaret eden Erdoğan, "Mart ayı sonunda bu sayıya 675 bin daha ileve edeceğiz. Yakında 10 milyon tablet için de ihale yapılacak" dedi.

Geniş bant internet aboneliği sayısı 34 milyona ulaştığına dikkati çeken Erdoğan, şöyle konuştu:

"Hükümet interneti yasaklıyor diye yaygara koparanlar var. Öte yandan millet ne yapıldığını biliyor. Okullara geniş bant internet erişimi sağlayan bir kadroya siz, 'Yasakçı, sansürcü, diktatör' diye çamur atarsanız, hiç kusura bakmayın o çamur döner, bu çamuru atanların yüzüne çarpar. 2011'de internete sansür diye sokağa dökülenler, bugün de aynısını yapıyor. Hayır arkadaşlar, internete sansür gelmiyor, özgürlük kısıtlanmıyor. Sadece ahlaksızlığa, şantaja, tehdide karşı tedbir alınıyor. Neşter doktorun elinde hayat kurtarır ama katilin elinde can alır."

İnternet düzenlemesinden en fazla muhalefet partilerinin istifade edeceğini vurgulayan Erdoğan, "Çünkü en fazla kaset saldırısına uğrayan, kayıtlarla en fazla tehdit edilen, dizayn edilen CHP ve MHP'dir. Biz yeni internet düzenlemesiyle sadece çocukları değil, CHP'yi, MHP'yi diğer partileri de alçakça tehdit ve şantaj karşısında koruma altına alıyoruz" dedi.

Korkaklar zafer anıtı dikemez

Elinde görüntü ya da ses kaydı bulunanların, söz konusu kayıtları yayınlaması çağrısında bulunan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Kimin elinde hangi görüntü, ses kaydı varsa ortalığa saçsınlar. CHP ve MHP'nin siyaset yapmak için zaten kırıntılara ihtiyacı var. Buyursunlar, CHP ve MHP'nin önüne o kırıntıları, yemleri atsınlar. Korkaklar zafer anıtı dikemez. Bugün de arkanızdaki perdeden CHP eski Genel Başkanı'yla ilgili internete verilen bizim engellediğimiz o görüntüleri de yayınlayın. Madem ahlakı bu kadar ayaklar altına aldınız, bugün de grup salonunda CHP'li belediye başkanlarının rüşvet pazarlıklarını, yamyam itiraflarını ses kayıtlarını da yayınlayın."

Gezi Parkı odaklı gelişmeler ile paralel yapının bağlantısı olduğunu belirten Erdoğan, "Gezicilerle paralel örgütün patronu bir. Bunlar zaten ezelden kardeştirler. İşte şimdi de milli iradeye karşı birlikte operasyon yürütüyorlar. Biz bunları 28 Şubat'taki ihanetlerinden de tanırız" dedi.

"Kadınlar görüntü kaydıyla mı dolacak?"

Konuşmasında, Kabataş'ta yaşanan olayın görüntülerine değinen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bundan sonra her tecavüze uğrayan kadın, bunları ikna etmek için görüntü kaydıyla mı dolaşacak? Kocasından şiddet gören kadın, iddiasını ispat etmek için elinde kayıtla mı gelecek? Sokakta kurşunlanarak öldürülmüş kadın, cesedinin yanına görüntü kaydı mı koyacak? Ortada ifade tutunağı, adli tıp raporu, linç edilmiş bir kadın, darp edilmiş bir bebek var. Bunlar çıkmışlar, olayın nasıl olmadığını ispat etmeye çalışıyorlar. Vicdan, vicdan, vicdan... Eğer o kadıncağız başörtülü olmasaydı, bu linç olur muydu? Dün başörtüsüne 'Füruat' diyenler, bugün başörtülü bir kadın üzerinden başörtüsü düşmanlığını sürdürüyorlar."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Erdoğan, "CHP'nin genel müdürüne soruyorum; daha 2 ay öncesine kadar hukuku, hakim ve savcıları ayaklar altına alıyordun, 17 ve 25 Aralık'ta ne oldu da hukukun üstünlüğüne inanmaya başladın? 17 Aralık parelel hukukunu kabul ediyorsun da şimdi verilen kararları neden hazmedemiyorsun?" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasındaki diğer önemli satır başları şöyle:

-Belediyecilikten nasibini almayanlar 'Haliç metro geçişi köprüsüyle ilgili silüeti bozuyor' diyorlar.

-Tertemiz Haliç'i buldunuz, oraya nasıl geldiniz nasıl balık tutuyorsunuz düşünmüyorsunuz.

-Plazalardaki medya ile Anadolu'da yaşayanların gündemi birbirini tutmuyor.

-Okullara 1 milyon bilgisayar gönderen bir hükümete 'İnterneti engelliyor' derseniz, dünyanın her yerinde size gülerler.

-Yargı içindeki paralel yapı jandarmadaki uzantılarını yanına alıp MİT'e operosyon düzenliyor. Bunun adı casusluktur.

-17 Aralık'tan itibaren ortaya atılan iddialara ve iftiralara tek tek cevap vereceğiz.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum