1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Balıkesir'de Paralel Yapı Bağlantılı Okullara Kayyum Atandı
Balıkesir'de Paralel Yapı Bağlantılı Okullara Kayyum Atandı

Balıkesir'de Paralel Yapı Bağlantılı Okullara Kayyum Atandı

Balıkesir'de, Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik soruşturma kapsamında, eğitim faaliyeti yürüten ve bünyesinde 6 okul ile bir yurt bulunan şirkete kayyum atandı.

29 Nisan 2016 Cuma 12:01A+A-

Alınan bilgiye göre, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Paralel Yapı bağlantılı Şelale Eğitim Tesisleri İşletme ve Ticaret AŞ hakkında çalışma yapıldı.

Polis tarafından geçen ocak ayında belgelerine el konulan şirkette, Paralel Yapı'nın faaliyetleri kapsamında ve buna destek olacak şekilde işlemlerde bulunulduğu, ticari faaliyetten çok örgüte yardım etme amacında hizmet edildiği, ayrıca suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, terör örgütüne finansman sağlama suçlarının işlendiği anlaşıldı.

Yetkili mahkeme tarafından kayyum atanan şirket bünyesinde, Özel Fırat Fen Lisesi, Özel Fırat Anadolu Lisesi, Özel Balıkesir Fırat Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Balıkesir Fırat İlkokulu, Özel Balıkesir Fırat Ortaokulu, Özel Fırat Miray Anaokulu ile Özel Fitnat Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdunun bulunduğu öğrenildi.

AA

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT