1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bağış: “Askerlik Tamamen de Kalkabilir”
Bağış: “Askerlik Tamamen de Kalkabilir”

Bağış: “Askerlik Tamamen de Kalkabilir”

Bağış, askerliğin uzun vadede tamamen kaldırılmasının düşünülebileceğini söyledi.

05 Ekim 2013 Cumartesi 12:12A+A-

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Avcılar'da camii açılışının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı bir televizyon programında 15 ay olan uzun dönem askerliğin kısalacağını ve 12 aya indirileceğini açıkladı.

Erdoğan'ın askerlik süresinin kısalmasıyla ilgili yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine ise Başmüzakereci Egemen Bağış, şunları söyledi:

"Sayın Başbakanımız bu konuda gerekli açıklamayı yaptı. Ne güzel bakın dokuz aydır, on aydır memlekette şehit haberleri gelmiyor. Terör artık unutulmaya başlandı. Allah ülkemizin bu huzur ortamını bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Bu ülkeyi karıştırmak isteyenlere, milletin başına çorap örmek isteyenlere fırsat vermesin.

Böylesine huzurlu ortam olduğu sürece tabii ki o zaman askerlik süresinin kısaltılması da, profesyonel orduya geçmemiz de, uzun vadede belki de zorunlu askerliğin zaman içerisinde tamamen kalkması da düşünülebilir. Ama ilk aşamada ordumuzun ihtiyaçları çerçevesinde sürenin kısaltılması hayırlı bir gelişmedir. Allah huzurumuzu bozmasın."

 

HABERE YORUM KAT