1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. BAE

  4. BAE'de Hindu Tapınağı Yapılacak
BAE'de Hindu Tapınağı Yapılacak

BAE'de Hindu Tapınağı Yapılacak

BAE’nin başkenti Abu Dabi'de, ve Basra Körfezi’nin ilk Hindu tapınağı Dubai -Abu Dabi otoyolunun en gözde yerine inşa edilecek.

21 Nisan 2019 Pazar 16:28A+A-

TimeTürk'ün haberine göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed el Nahyan'un ülkesinde dün, Basra Körfezi'ndeki ilk Hindu tapınağının temeli törenle atıldı.

Başkent Abu Dabi'de yapılan törene BAE'li bakanlar, devlet yetkilileri, Hindistan'ın BAE büyükelçisi Nafdeb Singh Suri ve bu ülkedeki Hindu topluluğunun temsilcileri de katıldı.

Hindu topluluk geliştirme departmanı başkanı Mughir Khamis el-Khail yaptığı açıklamada, söz konusu tapınak inşa hamlesinin ‘ibadethaneler düzenleme' çabaları çerçevesinde geldiğini söyledi.

Tapınak 55.000 metrekarelik bir alanı kapsayan Dubai-Abu Dabi otoyolunun en gözde-görünür yerine inşa edilecek. Tapınak ibadet ve eğitim salonlarını, bir ziyaretçi merkezini, anaokullarını, bahçeleri, yemek salonunu, kitapçıyı ve hediyelik eşya dükkanını içerecek.

"Hindulara gösterdikleri hoşgörüyü Müslümanlara göstermiyorlar"

Tapınak, BAE'li vatandaşların şaşkınlığına ve tepkilerine yol açtı. Bazı BAE'liler sosyal medya paylaşım araçlarından yaptıkları açıklamalarda, BAE yönetiminin Hindulara gösterdiği hoşgörüyü, Arap ve Müslümanlara göstermediği ileri sürüldü.
‘Muhammedfadel91' rumuzlu bir BAE'li ise, bazı Arap ülkelerinin Hindu tapınağının inşa edilmesine izin verirken, Şiiler için cami yapılmasını engellediğini belirtti.

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum