1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AZERBAYCAN

  4. Azerbaycan’da Başörtüsü Resmen Yasaklandı
Azerbaycan’da Başörtüsü Resmen Yasaklandı

Azerbaycan’da Başörtüsü Resmen Yasaklandı

Azerbaycan Milli Eğitim Bakanı Mısır Merdanov “Artık hiçbir eğitim kurumunda başörtülü öğrenci de öğretmen de olamaz!” şeklinde açıklama yaptı.

23 Kasım 2010 Salı 10:53A+A-

Bakü'de Milli Eğitim Bakanı Mısır Merdanov Azerbaycan'ı karıştıracak bir uygulamaya imza attı.

Ülkenin önde gelen kanaat önderleri, vakıf ve derneklerin konuyla ilgili ardı ardına açıklamalar yaptıkları bildirildi. Press7 sitesinden Vugar Eliyev'e göre Azerbaycan'da yakın günlerde karışıklıklar olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Halk ciddi şekilde alınan bu karardan rahatsız. Geçmişte de camileri yıkılan dindarlar her seferinde devletle karşı karşıya getirilmeye çalışılmıştı ancak sorun bir şekilde düzeltilmişti.

Azerbaycan'ın artık İsrail'in emrine girdiğini bu sebeple de bu tipte kararların çok olacağını düşünen halkın önemli bir kesiminin ise bunları affetmeyeceği ifade ediliyor. Sovyetlerin yıllarca yaptığı zulmün aynısını şu anki yönetim de yapıyor ki inançlara karşı savaş açan hiçbir otoritenin başarıya ulaşamayacağı belirtiliyor.

Ülkenin en önde gelen İslami cemaatlerinden MMDİB (Milli Manevi Değerler Birliği) de bir basın açıklaması yaparak artık bakanın İslam'la savaşa çıktığını hiçbir kanun ve kaidenin Allah'ın kanunlarının önüne geçemeyeceğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT