1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Ayasofya'nın imamından haklı destek
Ayasofya'nın imamından haklı destek

Ayasofya'nın imamından haklı destek

Ebubekir Sifil'in Diyanet'e yaptığı "Yılmaz Özdil'in ve Cüneyt Akman'ın cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın" çağrısına Ayasofya'nın baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'dan destek geldi.

23 Aralık 2020 Çarşamba 19:53A+A-

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil'in Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ve Tele 1 sunucusu Cüneyt Akman'la ilgili Diyanet'e seslenip "Cesetleri camilere sokulmasın, cenazeleri kılınmasın" çağrısında bulunmuştu.

Ebubekir Sifil'e, Ayasofya'nın baş imamı olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’dan haklı destek geldi. Mehmet Boynukalın, Özdil ve Akman'ın Allah'ın ayetleriyle alay ederek "küfür"e girdiğini belirterek "Dolayısıyla Ebubekir Sifil hoca doğru söylemiş" dedi.

Twitter hesabından konuyla ilgili ayetler paylaşan Boynukalın'ın destek açıklaması şöyle:

 "Şâyet kendilerine (niçin alay ettiklerini) sorsan, “Biz sadece lâfa dalmıştık ve aramızda eğleniyorduk”, derler. De ki: “Allah’la, O’nun âyetleriyle ve peygamberiyle mi eğleniyordunuz?” Boşuna özür dilemeyin! Çünkü siz, (sözde) iman ettikten sonra küfrünüzü açığa vurdunuz.İçinizden (tövbe eden) bir zümreyi affetsek bile, suçlarında ısrar etmeleri sebebiyle, diğer bir zümreye azap edeceğiz." (Tevbe suresi, 9/65-66). Bu ayetlerde açıkça ifade edildiği üzere Allah ile, onun ayetleriyle, peygamberiyle alay eden küfre girer; tövbe etmediği sürece... Küfrünü açıkça ortaya koyan tövbesini de açıkça ilan etmelidir. Dolayısıyla Ebubekir Sifil hoca doğru söylemiş. Ancak bendenizi asıl düşündüren şudur: İslâm diyarı olmasıyla övündüğümüz şu ülkede birilerinin İslam'a kolayca dil uzatabilmesidir. Allah Müslümanları aziz eylesin!"

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum