1. HABERLER

  2. HABER

  3. Avrupa'dan Müslümanlara Karşı Irkçı Kararlar
Avrupa'dan Müslümanlara Karşı Irkçı Kararlar

Avrupa'dan Müslümanlara Karşı Irkçı Kararlar

Charlei Hebdo saldırısını bahane olarak kullanan başta Fransa olmak üzere Avrupa ülkeleri, Müslümanlara karşı ırkçı kararlar alıyor. Tokalaşmayan bir Müslüman bile fişlenebilecek.

13 Ocak 2015 Salı 09:25A+A-

Star gazetesinde yer alan habere göre; Fransa olmak üzere Avrupa ülkeleri, 11 Eylül olayından sonra ABD'nin yaptığı gibi küresel güvenlik planını tartışıyor.

Paris'teki AB bakanları toplantısından çıkan mesajlar, Schengen koşullarının sertleşeceğini gösterdi. Fransa'da ise bundan sonra kritik kurumların başına polis dikilecek, "dinleme" ve internet kontrolü yasasında değişikliğe gidilecek. Dinlemelerin kapsamı genişletilecek. Dünden itibaren Fransa'daki 700 Yahudi okuluna 5 bin polis takviyesi yapıldı.

İspanya'da 'Cihatçılara karşı şok plan' başlığı altında hazırlanan bir tasarıda, komşu, öğretmen ve hatta doktorlar çevresinde gördüğü, eğitim verdiği veya muayene ettiği "radikal dinci"leri en yakın yetkiliye ihbar edebilecek. Plan ilk olarak Müslüman ağırlıklı semtlerde uygulanacak. Bölgenin öğretmenlerine ve doktorlarına özel yetkiler verilecek. Bu kişiler elini tokalaşmaya vermeyen, doktor muayanesinde soyunmak istemeyen Müslümanları fişleyebilecek.

HABERE YORUM KAT