1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ataşehir Skandalında CHP’den Ses Çıkmıyor
Ataşehir Skandalında CHP’den Ses Çıkmıyor

Ataşehir Skandalında CHP’den Ses Çıkmıyor

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile eşi Gamze İlgezdi’nin rezidanslarının açığa çıkmasından sonra CHP'den tepki bile gelmedi.

12 Temmuz 2015 Pazar 07:10A+A-

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile CHP’li milletvekili eşi Gamze İlgezdi’nin ortaya çıkan şaibeli milyonluk rezidansları CHP’yi sarstı. CHP İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi’nin sahip olduğu lüks rezidansların ortaya çıkmasının ardından gözler Ataşehir Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Battal İlgezdi’ye çevrildi. Kurulduğundan bu yana rant ve yolsuzluk iddialarıyla gündemden düşmeyen Ataşehir Belediyesi ile CHP’li Başkanı Battal İlgezdi hakkında açılan soruşturmalarda şok detaylar ortaya çıktı.

EMANETÇİ BACANAK

Usulsüz verilen ve adrese teslim ihalelerin yanı sıra, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin sahip olduğu çok sayıdaki gayrimenkulü,  kamuoyunun dikkatini çekmemesi için baldızının eşi Özer Çetin Şenyurt’un üzerine yaptırdığı öğrenildi.

İLGEZDİ REZİDANS KRALLIĞI

İlgezdi ailesinin skandalı bununla da bitmiyor. Buz Rezidans’ta İlgezdiler’e ait 50’ye yakın lüks dairenin tapusunun Özer Çetin Şenyurt’un adına olduğu iddia ediliyor. İlgezdi çiftine ait Bodrum’daki lüks villa da Şenyurt adına kayıtlı. İlk ihale de bacanağa Ataşehir’in ilçe olarak belirlenip belediyenin kurulmasının ardından ilk ihaleler de ‘Hizmet Masası İçin Personel Alımı’ adı altında yine Özer Çetin Şenyurt’a ait Paralel Danışmanlık adlı şirkete verildi. Ancak Şenyurt, hisselerini dikkat çekmeme için Birol Özdemir’e devretti.

KILIÇDAROĞLU SUS PUS

CHP yönetiminin İlgezdi ailesinin kurduğu lüks rezidans krallığı ve bulaştığı yolsuzluk karşısında süt dökmüş kediye döndü. 7 Haziran seçimlerinin ardından Koalisyon hükümetiyle ilgili “Yolsuzluk mücadele Evrensel ilkemiz ve olmazsa olmazımızdır” diyen CHP Lideri, BUZGate Skandalı ile ilgili soruları cevapsız bıraktı.  Kılıçdaroğlu’nun, skandal karşısında sessiz kalmasının altında yatan neden ise merak ediliyor. Ancak Kılıçdaroğlu ile İlgezdi aileleri arasındaki yakın ilişki biliniyor.

Kaynak: Star

 

HABERE YORUM KAT