1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Arap Birliği’nden Suriye’ye Son Şans!
Arap Birliği’nden Suriye’ye Son Şans!

Arap Birliği’nden Suriye’ye Son Şans!

Arap Birliği, Suriye yönetimine, şiddeti sona erdirmesi için bir günlük süre tanıdı. Katar Başbakanı, "Bu Suriye için son şans" dedi.

04 Aralık 2011 Pazar 07:28A+A-

Arap Birliği, Suriye yönetimini, halka yönelik şiddeti durdurması için bir günlük süre tanıdı. Birlikten yapılan açıklamada, "Suriye, şiddeti durdurmazsa ekonomik yaptırımlar kabul edilecektir" denildi.

Dönem Başkanı Katar Başbakanı Hamad Bin Casım, Arap Birliği'nin Rabat kentindeki toplantısından sonra düzenlediği basın toplantısında, "Arap Birliği, Suriye hükümetine halka karşı kanlı bastırma politikasını durdurması için ek süre verdiğini açıkladı.

"Son Bir Şans"

Casım, "Şam yönetimi, Arap Birliği ile işbirliği yapmazsa Suriye'ye karşı ekonomik yaptırımlar kabul edilecek" dedi.

Arap halkının sabrının tükendiğini dile getiren Casım, "Suriye rejiminin bunun bir ültimatom olduğunu düşünmemesi için son bir şanstan söz etmek istemiyorum, ama neredeyse yolun sonuna geldik" şeklinde konuştu.

Yaptırımlar kabul edilirse, Arap Birliği'ne üye ülkelerden Suriye'ye uçuşlar gelecek haftadan itibaren yarı yarıya azaltılacak.

Yine Kan Döküldü

Bu arada Suriye'nin çeşitli kentlerinde düzenlenen operasyonlarda ölenlerin sayısının 20'ye yükseldiği bildirildi.

Suriyeli Yerel Komiteler, çoğunluğu Humus ve İdlib kentinde olmak üzere ülke genelinde düzenlenen operasyonlarda güvenlik güçlerinin açtığı ateşte ölenlerin sayısının 20'ye çıktığını, operasyonlar esnasında çok sayıda kişinin de yaralandığını belirtti.

Suriye'deki olaylarda, Mart ayından bu yana 4 binden fazla insanın öldüğü tahmin ediliyor.

TRT

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

5 Yorum