1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. ARAKAN

  4. Arakanlı Müslümanların Cansız Bedenleri Kıyıya Vurdu!
Arakanlı Müslümanların Cansız Bedenleri Kıyıya Vurdu!

Arakanlı Müslümanların Cansız Bedenleri Kıyıya Vurdu!

Myanmar ordusuna mensup güçler ve Budist çeteler tarafından gerçekleştirilen saldırılardan kaçarak Bangladeş’e geçmeye çalışan Arakanlı Müslümanları taşıyan teknenin Naf Nehri’nde alabora olması sonucu 16 kişi yaşamını yitirdi.

02 Eylül 2017 Cumartesi 08:24A+A-

AA’nın Bangladeş basınına dayandırdığı haberine göre, Teknaf Emniyet Yetkilisi Muhammed Main Uddin Han, Arakan’daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş’e geçmeye çalışanları taşıyan teknenin alabora olduğunu dile getirdi.

Han, Bangladeş Sınır Muhafızları’nın teknedeki 15 kişinin nehir kıyısına vuran cansız bedenine ulaştığını belirtti.

Bu 15 kişiden 4’ünün vurulmuş olabileceğini ifade eden Han, nehrin başka bir noktasında da alabora olan tekneden bir kişinin daha cansız bedenine rastlandığını kaydetti.

Son açıklamalara göre Naf Nehri’nde teknelerinin alabora olması sonucu yaşamını yitiren Arakanlı Müslümanların sayısı 39’a ulaştı.

Bangladeş sınırındaki Naf Nehri, yıllardır uğradıkları zulümden kaçan Arakanlı Müslümanların kaçış noktası.

Arakanlı Müslümanlar nehirden geçerek Bangladeş’in Cox’s Bazar kentine bağlı Teknaf’a ulaşmayı, oradan da göçmen kamplarının olduğu Cox’s Bazar kentinin merkezine geçmeyi amaçlıyor.

Myanmar ordusunun Arakan’da devam eden saldırılarında son 1 haftada çok sayıda Arakanlı Müslüman sivil hayatını kaybetti.

Saldırılarda 60’tan fazla köy hedef alınıp bu köylerden onlarcası yakılırken, on binlerce Arakanlı can güvenliği nedeniyle bölgeden kaçmaya çalışıyor.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum