1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Anne-Kız İki Filistinliyi Katleden Askere 45 Gün
Anne-Kız İki Filistinliyi Katleden Askere 45 Gün

Anne-Kız İki Filistinliyi Katleden Askere 45 Gün

Beyaz bayrak açan kadınlara ateş etmeye devam eden askere 45 gün hapis cezası verildi.

12 Ağustos 2012 Pazar 19:17A+A-

Siyonist İsrail’iin Adalet ve Hukuk Anlayışı Bu!

Siyonist işgal yargısı aldığı kararlarla işgal askerlerini cinayet işlemeye teşvik ediyor.

Siyonist işgal devletinin Yafa Askeri Mahkemesi bugün sabah (12 Ağustos Pazar) gerçekleştirdiği duruşmada, Gazze'ye yönelik saldırı esnasında beyaz bayrak kaldırarak evlerinden çıkmak isteyen Filistinli bir anneyle kızını öldüren işgalci askerin cezasının hafifletilmesini görüştü ve sadece 45 gün ceza verilmesini kararlaştırdı.

Yafa Askeri Mahkemesi, Givati askerî tugayı mensubu yedek askerlerden biri hakkında işgal güçlerinin saldırısı karşısında beyaz bayrak kaldırıp evden çıkmak isteyen Filistinli anne ve kızını kasten öldürmesi sebebiyle verilen bir yıl hapis cezasının uygulanmasını görüşüyordu. Bugün verdiği nihaî kararda cezanın bir yıl olarak uygulanmayıp hafifletilmesini ve sadece 45 gün hapse düşürülmesini kararlaştırdı.

Yediot Aharanot adlı yahudi gazetesinin yayınladığı habere göre mahkeme, BM tarafından oluşturulan Goldstone Komisyonu'nun hakkında bilgi talep ettiği olayla ilgili olarak İsrail ordusunun yaptığı tahkikata güvendiğini bildirirken Goldstone Komisyonu'nun incelemesini tehlikeli buldu.

Mahkeme nihaî kararında 64 yaşındaki Macide Haccac ile onun 35 yaşındaki kızı Ruba'yı beyaz bayrak kaldırarak evlerinden çıkmak istemelerine rağmen kasten öldüren işgalci askeri sadece 45 gün hapse mahkûm etti.

Mahkemenin itibar ettiği askerî sorgulamada katil askerin Filistinli anneyle kızını kasten öldürmediği, olayın ateşli silahların usûlsüz bir şekilde kullanılmasından kaynaklandığı ileri sürülüyor. Goldstone Raporu'nda ise olay kasıtlı bir cinayet olarak nitelendiriliyor.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum