1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Anıtkabir’e Kubbe, Ruhuna Fatiha!”
“Anıtkabir’e Kubbe, Ruhuna Fatiha!”

“Anıtkabir’e Kubbe, Ruhuna Fatiha!”

Seyfi Şahin, iktidara gelirlerse "Anıtkabir sütunlarının üzerine kubbe koyacağız ve 'Ruhuna Fatiha' yazacağız" dedi.

23 Ekim 2012 Salı 13:00A+A-

Çorum'da partililere konuşan MHP genel başkan adayı Seyfi Şahin, genel başkan seçilmesi halinde "Anıtkabir sütunlarının üzerine kubbe koyacağız ve 'Ruhuna Fatiha' yazacağız" dedi.

MHP Genel Başkan Adayı Seyfi Şahin, 4 Kasım'da yapılacak olan kurultay öncesinde Çorum'a gelerek partisinin il başkanlığı ziyaret etti. Burada partililere hitaben bir konuşma yapan Şahin, genel başkan seçilmesi halinde bir sonraki seçimlerde MHP'yi iktidar yapacağını söyledi. “Terör sorunu”nu 1 yıl içinde kökten çözeceğini dile getiren Seyfi Şahin, "İlk seçimde yüzde 20'nin altında oy alırsak istifa ederim. Türkiye'de kuvvetli bir eğitim programı hazırlayacağız, boşanmaları önleyeceğiz, zinayı yasaklayacağız ve idam cezasını tekrar getireceğiz" dedi.

Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

"Anıtkabir Yunan akropolüne benzemektedir. Biz bunu değiştireceğiz ve Atatürk'ün kabrini Türk eseri haline getireceğiz. Sütunlar Yunan sütunu gibi. Biz o sütunların köşelerini yuvarlaklaştıracağız, üzerine kubbe koyacağız. Ayrıca Atatürk'ün mezarının üzerine 'Ruhuna Fatiha' yazacağız."

HABERE YORUM KAT

3 Yorum