1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. “Amaç Filistin Davasını Tasfiye Etmek”
“Amaç Filistin Davasını Tasfiye Etmek”

“Amaç Filistin Davasını Tasfiye Etmek”

Mısır Dışişleri Bakanı eski yardımcısı Dr. Abdullah El-Eş'al, Mısır rejiminin Mısır halkına zorla dayatıldığını ve Hamas'a komplo kurduğunu dile getirdi.

04 Ekim 2010 Pazartesi 11:11A+A-

Mısır Dışişleri Bakanı eski yardımcısı Dr. Abdullah El-Eş'al, barış sürecindeki tıkanıklığı aşmak için gösterilen uluslararası çabaların Filistin davasını tasfiye etmeyi hedefleyen çabalar olduğunu söyledi.

Mısırlı diplomat, dün (3 Ekim Pazar) basına yaptığı açıklamada "Arap Dünyası Amerika ve "İsrail" önünde tüm iradesini kaybetmişken, İsrail güçlü konumdayken ve barış için hiçbir şey vermezken Filistinliler ile "İsrailliler" arasında barış olacağını sanmıyorum" dedi. El-Eş'al, "İsrail"in farklı bir fenomen olduğunu ve diğer devletler için geçerli olan kuralların Siyonist işgal devleti için geçerli olmadığını söyledi.

"Arap Dünyası fiili olarak Filistin davasındaki rolünden istifa etti ve maalesef Filistin halkına karşı yalancı rolünü oynuyor" diyen El-Eş'al, mevcut durumda barıştan söz etmenin tiyatroya benzediğini ve harcanan çabalarda bir hayır olmadığını ifade etti.

Mısır'ın Abbas yönetimiyle Siyonist işgal devleti arasında yürütülen barış görüşmelerindeki rolüne de değinen El-Eş'al, "Mısır rejimi, Filistin davasını tasfiye için uluslararası düzeyde uygulanan komplonun bir parçasıdır" dedi.

Mısır rejiminin Mısır halkına zorla dayatıldığını ve İslami Direniş Hareketi (Hamas)'a ve Gazze'ye komplo kurduğunu dile getiren El-Eş'al, Mısır rejiminin Filistin davasının tasfiye edilemeyeceğini ve "İsrail"in yok olacağını bilmesine rağmen Filistin davasının tasfiyesi için çaba gösterdiğini söyledi.

(Filistin Enformasyon Merkezi)

HABERE YORUM KAT