1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Allah'ın İzniyle Suriye'nin Tamamını Özgürleştireceğiz"
"Allah'ın İzniyle Suriye'nin Tamamını Özgürleştireceğiz"

"Allah'ın İzniyle Suriye'nin Tamamını Özgürleştireceğiz"

ÖSO Sultan Murad Tugayı saha komutanlarından Abdulmecit, "Allah'ın izniyle DAİŞ'in hepsini yok edeceğiz ve tüm Suriye'yi özgürleştireceğiz." dedi.

08 Eylül 2016 Perşembe 12:09A+A-

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor. Bir taraftan yeni saldırılar için hazırlanan Özgür Suriye Ordusu(ÖSO), diğer taraftan da IŞİD'den kurtarılan köylerde güvenliği sağlamak için birçok noktada nöbet tutuyor.

IŞİD'e sınır, Çobanbey'e bağlı bir köyde birlikleri hazır bekleten ÖSO'ya bağlı Sultan Murad Tugayı'nın saha komutanlarından Abdulmecit, AA'ya yaptığı açıklamada, Türkiye'nin desteğiyle başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın başarılı şekilde yürüdüğünü söyledi.

"PKK/PYD'yi burada bir devlet yapacaklardı"

Şu ana kadar 92 kilometreyi özgürleştirdiklerini kaydeden Abdulmecit, "Azez - Cerablus hattını açtık. Buradaki köyleri birleştirdik. Tabii şehitlerimiz, yaralılarımız da var. Allah bize fetih nasip etti. 92 kilometreyi özgürleştirdik. Burada önemli bir oyun bozuldu çünkü PKK/PYD'ye burada bir devlet yapacaklardı. Bu operasyonla planları bozuldu. Cerablus'u biz almasaydık, PKK alacak ve Afrin'e kadar ulaşacaktı." şeklinde konuştu.

Abdulmecit, karşılarındaki köylerin halen IŞİD'in elinde olduğunu, o köyleri de özgürleştirmek için operasyonların devam edeceğini anlattı.

"Allah'ın izniyle bizim insanlarımız, gençlerimiz hepsi köylerine dönecek." diyen ÖSO komutanı, şöyle devam etti:

"Allah'ın izniyle DAİŞ'in hepsini yok edeceğiz ve tüm Suriye'yi özgürleştireceğiz. Önce El Bab'a, sonra Münbiç'e ilerleyeceğiz. Bu yerleri de aldıktan sonra planı tamamen bozacağız. Burada PKK devleti olamaz. Türkiye de bizim yanımızda duruyor, çok minnettarız. PKK/PYD'ye mesaj göndermek istiyorum. Ne zaman istiyorsanız gelin, biz buradayız. Bekliyoruz sizi. Burada bizim kanımız, toprağımız var. Burayı bırakamayız. Burası bizim vatanımız, başka gidecek yerimiz yok. Herkes kendi memleketini sever. Tüm bölgeleri birleştireceğiz inşallah."

"DAİŞ'i vurmuyorlar"

Abdulmecit, ABD ve Rusya'nın her defasında "DAİŞ'i vuruyoruz" dediklerini ancak sahada hiçbir şey yapmadıklarını öne sürerek, "ABD, Rusya, Fransa hiçbir şey yapmıyor. Sadece lafta varlar. Madem samimiler, neden Kobani'ye (Ayn el Arap) verdikleri desteği bize vermediler? Orada iki günde 72 köyü aldılar. Biz 2,5 yıldır savaşıyoruz, daha 100 kilometre alamadık. Nerede kaldı samimiyet? Nasıl oluyor bu iş? Hepsi yalan." ifadelerini kullandı.

 

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum