1. HABERLER

  2. HABER

  3. "AKP'den Kurtulmanın Yolu Silahlı Mücadeledir!" (VİDEO)
"AKP'den Kurtulmanın Yolu Silahlı Mücadeledir!" (VİDEO)

"AKP'den Kurtulmanın Yolu Silahlı Mücadeledir!" (VİDEO)

Ayşenur Arslan, katıldığı televizyon programında Türkiye halkına hakaret üstüne hakaretler edip, AK Parti’ye karşı PKK gibi silahlı mücadele yapılması gerektiğini söyledi.

31 Aralık 2014 Çarşamba 11:34A+A-

CHP'nin neden iktidar olmadığını sorgulayan sözde duayen gazeteci Ayşenur Arslan, halkı açıkça kin ve nefret düşmanlığına sevk edecek yorumlar yaptı. "Okuryazarlığı şüpheli milyonların yaşadığı ülkede CHP gibi partilerin iktidara gelmesi hiç kolay değildir" diyen Ayşenur Arslan, AK Parti seçmeninin okuryazarlığı 300 bin olduğunu kaydederek, ulusalcıların "bu halk cahil" argümanını yeniden dillendirdi.

"Verilen bir yeşil kart, verilen bir yardım onları mutlu etmeye yetiyor. Onu kaybetmekten korkuyorlar. Türkiye'deki seçmen dinamikleri ile bir Batı ülkesinde dinamikler aynı değil. Benzerlik kuruyoruz, Putin ve Rusya’sı ile. Orası ile aramızda farklar var. Neticede Sovyetler Birliği gibi müthiş bir eğitimli insanlar yetiştiren var bugünkü Rusya’da. Bizde cehaletin yoksullukla birleştiğini düşünün. En tehlikeli karışım. Bu karışım din iman işte Müslüman diye belli bir yere kilitlenir.”

Ulusal TV'de konuşan Arslan asıl vahim yorumunu ise halkı AK Parti'ye karşı silahlı mücadele yapmaya çağırmakla yaptı. Arslan'ın ahlaksız sözleri şöyle: "Artık CHP de öğrenmeli ki demokrasi dediğimiz şey sadece ve sadece artık sandıktan geçmiyor. Bugün Kürt siyasi hareketi, nasıl yüzde 40 küsur ile gelmiş AKP iktidarını masaya oturtup bilek güreşi tutuyor. Arkasında silahlı mücadele var. Onun getirdiği bir gözdağı var.  Arkadaş bizde silahlı mücadeleye başlayalım demiyorum. Ama silahlı ya da silahsız mücadele etmek, bedelini ödemek, gericiliğe, faşizme, baskıya, her türlü çağdışı ideolojiye karşı ödevimiz yapmamız lazım. Bu ülke çok kolay kazanılmadı, kolay vermemeliyiz. Her şey daha yeni başlıyor"Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

8 Yorum