1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. AK Parti, İhsan Arslan'ı disipline sevk etti
AK Parti, İhsan Arslan'ı disipline sevk etti

AK Parti, İhsan Arslan'ı disipline sevk etti

AK Parti, Diyarbakır eski Milletvekili İhsan Arslan’ı, Disiplin Kurulu'na sevk etti. Buna Arslan'ın BBC'ye verdiği röportajda sarf ettiği eleştirel ifadelerin neden olduğu tahmin ediliyor.

24 Kasım 2020 Salı 22:44A+A-

AK Parti, bugün yapılan MYK toplantısının ardından 22 ve 23. dönemde Diyarbakır Milletvekili olan Mehmet İhsan Arslan’ın Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine oy birliğiyle karar verildiğini duyurdu.

Partinin kurucuları arasında yer alan İhsan Arslan, BBC'ye verdiği röportajda Berat Albayrak'ın istifası ve Parlamenter Sistem hakkında eleştirel ifadeler kullanmıştı.

M. İhsan Arslan: 15 Temmuz kimyamızı bozdu, can havliyle FETÖ'nün yargıdaki taktiklerini kullandık >>>

Arslan, parlamenter sisteme ilişkin bir soruya söyle cevap vermişti:

"Bu bir süreçtir. Liderlere bağlı değildir. Vatandaşın talep ve desteği sonucu da oluyor bu, durup dururken olmuyor seçimle oluyor bunlar. Ama bunun uzun süre devam etmesi beklenemez bana göre. Bence bu bir dönemdir, bu geçer. Geçtikten sonra Türkiye'de parlamenter sisteme geçişin ben çok uzak olmadığını düşünüyorum."

"BİZ ÇÖZMEZSEK BÜYÜK DEVLETLER MÜDAHALE EDER"

AK Parti’nin kurucuları arasında olan Arslan, BBC röportajında “Eğer biz kendi içimizde bu sorunu çözemezsek dışarıdan büyük devletler müdahale ederler. PKK'nın ve örgütün bu manada bizim dönemimizde bazı yanlışlarımızdan dolayı çok fazla uluslararası boyut kazandığını, çok fazla büyük ülkelerin istihbarat ve siyasi kadrolarının bütününe girdiğini söylüyorum” sözleriyle partisini eleştirmişti. 

"KEŞKE GÖREV VERİLMESEYDİ"

Berat Albayrak’ın istifasını da değerlendiren Arslan, “Bu yanlış adımın sonucudur bugün gelinen nokta. Keşke bu görev verilmeseydi. Halkımızın, ülkemizin kaderiyle onun kaderi özdeşleşti. Onun başarıları hepimizi etkiliyor, doğru kararlardan hepimiz nimetleniyoruz, yanlış kararlardan da hepimiz zarar görüyoruz” demişti. 

"TARİH BUNU NOT EDECEK"

Arslan, HDP’li belediyelere yapılan kayyum atamalarını da sert bir dille eleştirerek, “halkın oyunu yok sayarak kayyum atıyorsanız ben bunu doğru bulmuyorum. Tarih de bunu not edecek” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

4 Yorum