1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Adem ve Hamit'in Görüntüleri Yayınlandı
Adem ve Hamitin Görüntüleri Yayınlandı

Adem ve Hamit'in Görüntüleri Yayınlandı

Suriye'de iki aydır kendilerinden haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun kardeşlerimizin ilk görüntüleri yayınlandı.

07 Mayıs 2012 Pazartesi 09:55A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye'de Esed yanlıları tarafından kaçırılan ve kendilerinden 2 aydır haber alınamayan gazeteci kardeşlerimiz Adem Özköse ve Hamit Coşkun’un görüntüleri yayınlandı.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın çektiği görüntülerde Adem ve Hamit kardeşlerimizin sağlık durumlarının iyi ve morallerinin yüksek olduğu görülüyor. Kardeşlerimizin yanında İHH Başkanı Bülent Yıldırım ve İHH yöneticilerinden İzzet Şahin bulunuyor.

Cumartesi günü kardeşlerimiz aileleriyle ilk telefon bağlantısını kurmuştu. Kardeşlerimizin bugünlerde Esed yönetimi tarafından serbest bırakılması bekleniyor.

Diplomasi Devam Ediyor

Hilal TV'ye konuşan İHH yöneticisi Hüseyin Oruç, şu anda çok yönlü diplomasinin devam ettiğini, gelişmelerle ilgili üretim yollu haberlere dikkat etmek gerektiğini vurguladı. Kardeşlerimizin kaçak yollardan ülkeye girdikleri için yargılanacaklarına dair haberlerin sağlıklı olmadığını vurguladı. Kardeşlerimizin -hiç beklemedikleri tarzda- rahat bir ortamda bulunduklarını belirtirken, İran'ın olumlu yaklaşımlarının da altını çizdi.

adem-ozkose_hamit-coskun_ilk-fotograflar01.jpg

adem-ozkose_hamit-coskun_ilk-fotograflar02.jpg

HABERE YORUM KAT

13 Yorum