1. HABERLER

  2. HABER

  3. Adem Özköse’nin Babası Suriye’ye Gidiyor
Adem Özköse’nin Babası Suriye’ye Gidiyor

Adem Özköse’nin Babası Suriye’ye Gidiyor

Adem’in babası Mustafa Özköse 56 gündür kendilerinden haber alınamayan kardeşlerimiz için Suriye’ye gidiyor.

03 Mayıs 2012 Perşembe 11:36A+A-

"Oğlumu Esed'den Almaya Gidiyorum"

Suriye'de Beşşar Esed güçlerince kaçırılan ve kendilerinden 56 gündür sağlıklı bir haber alınamayan Türkiyeli gazetecilerden Adem Özköse'nin babası Mustafa Özköse, oğlunu almak için önümüzdeki günlerde bölgeye gideceğini açıkladı.

"Bugüne kadar yüreğimize taş bastık, 'imtihandır' diyerek bekledik. Ama artık bekleyecek gücümüz kalmadı" diyen Özköse, Suriye'ye giderek hem oğlu Adem'i hem de Hamit Coşkun'u Türkiye'ye getireceğini söyledi.

Suriye'de yaşanan olayları kamuoyuna aktarmak için bu ülkeye giden ve İdlib kentinde Beşşar Esed güçlerince kaçırılan Türkiyeli gazeteciler Hamit Coşkun ve Adem Özköse'den 56 gündür haber alınamıyor. Hükümetin yanısıra İHH ve Mazlumder gibi sivil toplum kuruluşlarının iki Türkiyeli gazeteciyi ülkeye getirebilmek için yürüttüğü çalışmalardan da bugüne dek bir sonuç alınamadı.

Kalbi evlat hasreti ile yanıp tutuşan gazeteci Adem Özköse'nin babası Mustafa Özköse, sürenin uzamasının endişelerini artırdığını söyledi. Eşi Kevser Özköse ile birlikte her gün dua ederek oğlu hakkında gelecek sevindirici haberi beklediklerini ifade eden Mustafa Özköse, "Bugüne kadar yüreğimize taş basıp 'Bu bize Allah'ın bir imtihanıdır' deyip sabırla bekledik. Artık bekleyecek gücümüz kalmadı. Önümüzdeki günlerde gerekirse yüreği yaralı bir baba olarak Suriye'ye gidip yetkililerden iki evladımızın da serbest bırakmalarını isteyeceğim" dedi.

ALLAH HİÇ KİMSEYE EVLAT ACISI YAŞATMASIN

Dünyada en büyük acının evlat acısı olduğunu ifade eden baba Mustafa Özköse, oğlunu tutsak eden Suriyelilerin de evlatları olduğuna inandığını ve onların birer 'baba' olarak kendisinin duyduğu acıyı anlayacaklarını ümit ettiğini söyledi. "Konuya 'baba şefkati' ile yaklaşacaklarını umuyorum" diyen Özköse, oğlu Adem'i sağ-salim Türkiye'ye getirmenin hayalini kurduğunu kaydetti.

Kaçırılan gazetecilerden Hamit Coşkun'un ağabeyi Yahya Coşkun ise Adem ve Hamit'in sağlıklarının yerinde olduğu haberlerinin kendilerine iletildiğini belirterek, "Yine de bizler Allah'a tevekkül etmiş insanlarız. Neticenin Allah'tan geleceğine inanıyoruz" diye konuştu. Yahya Coşkun, iki Türkiyeli gazetecinin serbest kalması için hükümet ve bazı sivil toplum kuruluşlarının harcadıkları çabadan da memnun olduklarını ifade etti. Yeni Şafak

 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum