1. HABERLER

  2. HABER

  3. Abdullah Gül, Aday Olacak mı?
Abdullah Gül, Aday Olacak mı?

Abdullah Gül, Aday Olacak mı?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, yaklaşan seçimlerde milletvekili adayı olmayacağını söylediği ileri sürüldü.

10 Mart 2015 Salı 10:27A+A-

Siyasetin son birkaç günkü ana gündem maddelerinden biri, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün milletvekili adayı olup olmayacağı. 

Konuyla ilgili bugün Hürriyet gazetesinin manşetinde yer alan habere göre, Abdullah Gül 7 Haziran seçimlerinde aday olmayacak.

Gül'ün milletvekili adaylığı ile ilgili yakın çevresine, "Aday olmayacağım" dediği belirtilirken, Cumhurbaşkanlığı görev süresinin bitmesinin ardından Huber Köşkü'ne taşınan Gül'ün, Köşk'ten kısa süre içinde taşınacağı da kaydedildi.

Yakın çevresine, “Taşınmanın belki birkaç güne kadar tamamlanacağını” söyleyen Gül'ün, bundan sonra çalışmalarını yeni ofisinde sürdüreceği belirtildi.

Uluslararası toplantılara katılması için davetler alan Gül'ün, yeni dönemde özellikle dış politika, Ortadoğu sorunları ve AB ile ilişkiler konusunda aktif bir çizgi sürdüreceği kaydedildi.

***

Öte yandan gün içinde Haber 7’de yayınlanan haberde Hürriyet gazetesinin manşetten verdiği 'Gül: Aday değilim' haberinin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Kurucu İrade isimli Twitter hesabından yapılan açıklamayı Abdullah Gül'ün danışmanlarından Osman Cangal da retweet yaptı.

Hesaptan yapılan açıklama şöyle:

-Yazar @Taha__AKYOL'un 11.Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün aday olmayacağına dair ifadeleri tamamen kişisel görüşlerinden ibarettir.

-Bu nedenle @Taha__AKYOL'un görüşleri sadece kendisini bağlamaktadır ve Sayın Gül adaylık konusunda kararını istişareler sonucu verecektir.

-Sayın @Taha__AKYOL da dahil olmak üzere tüm taraflar, Sayın Gül'ün kırk yıllık davasının ve milletinin hizmetinde olduğunu bilmelidir.

 

HABERE YORUM KAT