1. HABERLER

  2. HABER

  3. 28 Şubatçıların Kıyım Emrinin Belgesi
28 Şubatçıların Kıyım Emrinin Belgesi

28 Şubatçıların Kıyım Emrinin Belgesi

Ankara merkezli yürütülen 28 Şubat süreci ile ilgili soruşturma derinleşerek devam ederken Milat gazetesi önemli bir belge yayınladı.

16 Nisan 2012 Pazartesi 10:46A+A-

Aslan Değirmenci’nin haberi:

Genelkurmay Başkanlığının “17 Haziran 1998 gün ve Hrk:3429-90 98/İGHD.PL.Ş. (5)299”sayılı emir ile mütedeyyin kesimi Anasol-D hükümeti desteği ile nasıl kafese aldığı ortaya çıktı.

Yeni Hükümete Emir

Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı tarafından hazırlanan ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun emri ile ilgili komutanlıklara ve Başbakanlığa gönderilen belgede, sanal irtica ile mücadele konusunda, yeni hükümet ile oluşturulacak ortak stratejiye esas teşkil edecek görüş ve önerilerin yer aldığı görülüyor. Söz konusu emir ile, Anasol-D hükümetinden kamu kuruluşlarında çalışan mütedeyyin insanların görev, yetki, atama ve yer değiştirmelerde etkinliklerinin azaltılması için gerekenin yapılması isteniyor.

Kemalistler Devrede!

Mütedeyyin insanların önünü kesmek için kurumlarda çalışan Kemalistlerden destek alınması istenen emirde, “Atatürkçü, demokrat ve laik düşünceye sahip her sevideki devlet memurları ile kamu kurum ve kuruluşlarının çekinmeden büyük şevkle olayların üzerine gidecek ve harekete geçirecek şekilde yönlendirilmelidir” deniliyor.

Medyaya Psikolojik Harekât

Postmodern darbe sürecine direnen sağduyulu gazetelerin de üstüne gidilmesi istenen emirde, “Söz konusu medya için kapsamlı bir psikolojik harekat uygulanması, bunun için gerekli teşkilatın kurulması gerekiyor” ifadelerine yer veriliyor.

Mütedeyyin kesimin takibi ve sağduyulu gazetelerin etkinliğini azaltmak için ise yapılması gereken şu şekilde ifade ediliyor: “Başbakanlıkça kurulmuş olan Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kurulu ile il ve ilçelerdeki Denetim Kurullarının güçlendirilmesinin uygun olacağı mütalaa edilmektedir.”

huseyin-kivrikoglu_necdet-timur_irtica-belge.jpg

 

HABERE YORUM KAT