1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. 28 Şubat Zulmünün Mimarlarından Hikmet Köksal Öldü
28 Şubat Zulmünün Mimarlarından Hikmet Köksal Öldü

28 Şubat Zulmünün Mimarlarından Hikmet Köksal Öldü

28 Şubat'ta tankları yürüten dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Hikmet Köksal öldü.

26 Şubat 2020 Çarşamba 16:49A+A-

28 Şubat'ta müslümanlara zulmeden ekibin müntesipleri bir bir göçüp gidiyor. Bunun son örneği dönemin Kara Kuvetleri Komutanı Hikmet Köksal oldu. Yargılandığı mahkemede 28 Şubat kararlarını pervasızca savunan Köksal, "Bugün olsa yine aynısını yaparım" demişti. Müebbet hapse çarptırılan Köksal bugün öldü. O şimdi savaş açtığı alemin sahibinin eline düştü. Zulmün hesabını Allahu Teâlâ’ya verecek...

 

28 Şubat Postmodern Darbesi'nin mimarlarından eski Kara Kuvvetleri Komutanlarından Hikmet Köksal İstanbul'da 88 yaşında hayatını kaybetti. Köksal, 28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan 21 sanık arasında yer alıyordu. Darbeci Köksal, 1 Eylül 1997'de yaş haddinden emekliye ayrılmıştı.

Edinilen bilgiye göre, solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitiren 37'nci Kara Kuvvetleri Komutanı emekli orgeneral Köksal, yarın öğle namazı sonrasında İstanbul'da Büyük Selimiye Camisi'nde düzenlenecek törenin ardından gömülecek.

MÜEBBET HAPİSLE CEZALANDIRILMIŞTI

Ege Ordu ve 1. Ordu Komutanlıkları görevinde de bulunan Köksal, 26 Ağustos 1996'da atandığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevinden 1 Eylül 1997'de yaş haddinden emekliye ayrılmıştı. Köksal, 28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan 21 sanık arasında yer alıyordu.

“AYNI İMZAYI YİNE ATARIM”

28 Şubat davasında sanıkları bir bir serbest bırakmasıyla dikkat çeken mahkeme başkanı Tayyar Köksal, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Hikmet Köksal'a çapraz sorguda, '54. Hükümet (Refah-Yol) kurulduktan sonra, üst düzey komutanların hükümetten rahatsızlığı olduğuna dair beyanı, hükümetin düşürülmesi yönünde çalışması oldu mu?' diye sordu. Köksal da, 'Asla böyle bir görüş olmadı, böyle bir şey sorulmadı. Hatta MGK'da bile ne bir darbe ne hükümetin düşürülmesi, böyle bir şey asla konuşulmadı. Sadece istihbari bilgiler konuşuldu' karşılığını verdi. MGK kararlarının daha önce askerlerce mi hazırlandığı, yoksa kararların toplantıda mı alındığı ve kararların alınmasında askerin hükümete baskısı olup olmadığı sorusu üzerine de Köksal, 'Hayır. Sadece bilgiler verildi. Bu bilgiler üzerine tartışmalar yapıldı. Cumhurbaşkanının emriyle tutanak halinde yazıldı. Herkes imzaladığı gibi ben de imzaladım. Bugün de olsa imzalarım' diye konuştu.

30 Ocak 1997'de Refah Partili Sincan Belediyesi'nin, Siyonist İsrail'in Filistin'deki katliamlarını protesto amaçlı düzenlediği 'Kudüs Gecesi'ni bahane eden TSK içindeki cuntacı grup, hükümete gözdağı vermek için 4 Şubat'ta Sincan caddelerinden 20 tank ve 15 zırhlı araçla geçiş yapma emri vermişti. (Haber Vitrini, Haksöz-Haber)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum