1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. 1948 Topraklarında Seçimleri Boykot Çağrısı
1948 Topraklarında Seçimleri Boykot Çağrısı

1948 Topraklarında Seçimleri Boykot Çağrısı

Filistinli aktivistler, İsrail işgal rejimine meşruiyet kazandırmamak için 1948'de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerden seçimleri boykot etmelerini isteyen broşürler dağıttı.

17 Mart 2015 Salı 17:20A+A-

1948'de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinli aktivistler, dağıttıkları broşürlerle bugün işgal rejiminde yapılacak işgal parlamentosu Knesset seçimlerini boykot etme çağrısında bulundu.

Âra, Ar'ara ve Vadi Âra bölgelerinde dağıtılan broşürlerde, Knesset seçimlerini boykot etmenin sıradan bir boykot olmadığı, bilakis milli bir seçenek ve tavır olduğu ifade edildi.

Filistinlilerin kimliklerini ve vatanlarındaki varlıklarını tehdit eden işgal rejimine meşruiyet kazandırmamak için seçimlerin boykot edilmesi gerektiğini belirten aktivistler, işgal rejimi müesseselerinde vücut bulan Siyonist projenin reddedilmesini istedi.

Filistin Enformasyon Merkezi'ne konuşan aktivist Muhammed Kubha, işgal rejimiyle gerçek savaşın Knesset seçimleri olmadığını, bilakis işgal rejimine ve uygulamalarına karşı verilen savaş olduğunu belirterek, Siyonist projenin işgal rejimi kurumlarına dahil olarak gerçekleştirilemeyeceğine dikkat çekti.

Boykot kampanyasının imkanlarının kısıtlı olduğunu ifade eden Kubha, kampanyayı davalarına inanan aktivistlerin kendi çabalarıyla yürüttüğünü söyledi ve kampanyanın Filistin kimliğini yok etmek isteyen işgal rejimini öfkelendirdiğini bildirdi.

 

HABERE YORUM KAT