1. HABERLER

  2. HABER

  3. HAK İHLALLERİ

  4. Zorba Müdür, Başörtülü Öğretmeni Okuldan Kovdu
Zorba Müdür, Başörtülü Öğretmeni Okuldan Kovdu

Zorba Müdür, Başörtülü Öğretmeni Okuldan Kovdu

Sultanbeyli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda Şehri Küçük isimli ücretli sınıf öğretmeni, başörtüsü taktığı gerekçesiyle okul müdürü Hidayet Sarar tarafından sınıfta öğrencileri huzurunda azarlanarak zorla dersten atıldı.

A+A-

Erol Metin / Yeni Akit

28 Şubat sürecinde darbecilerin talimatları doğrultusunda hareket eden sözde eğitimcilerin zorbalıkları hala hafızalardayken, bugünlerde ise işgüzar okul müdürlerinin keyfi uygulamaları gündemde. “MEB’de başörtüsü sorunu yok” diyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın seçim bölgesi Eskişehir’de hem de 28 Şubat darbesinin yıldönümünde Siyer ve Kur’an derslerine giren Kadriye Ünsal’ın sözleşmesi başörtüsü olduğu gerekçesiyle okul müdürü tarafından iptal edilirken, daha vahim bir skandal da İstanbul’da patlak verdi.

“Azarlayıp Zorla Dersten Attı”

Edinilen bilgilere göre, Sultanbeyli Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda 11 Mart 2013 tarihinde göreve başlayan Şehri Küçük isimli ücretli sınıf öğretmeni, başörtüsü taktığı gerekçesiyle okul müdürü Hidayet Sarar’ın hakaretlerine maruz kaldı. Sınıfa giren müdür Sarar, genç öğretmeni öğrencileri huzurunda azarlayarak zorla dersten attı. Daha görevine yeni başlayan 12 Mart’ta işsiz bırakılmış ve Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’ndan rencide edilerek atılmış oldu.

Kılık Kıyafet Yönetmeliğine Aykırıymış

Ücretli öğretmen Şehri Küçük’ü okuldan gönderen işgüzar müdür Hidayet Sarar, hemen konuyla ilgili Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de bir bilgilendirme yazısı gönderdi. 12 Mart 2013 tarihli yazıda, Küçük’ün kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı olarak derse girmeye çalıştığı belirtildi. Küçük’ün sanki kendi isteğiyle görevden ayrıldığı izleniminin verildiği resmi yazıda, yeni ücretli bir sınıf öğretmeninin görevlendirilmesi istendi. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Hidayet Sarar imzalı o yazı aynen şöyle: 11.03.2013 tarihinde okulumuzda ücretli sınıf öğretmeni olarak göreve başlayan …T.C. kimlik nolu Şehri Küçük ‘Kılık Kıyafet Yönetmeliği’ne aykırı olarak baş örtüsüyle derse girmek istemesinden dolayı 12.03.2013 tarihi itibariyle görevinden ayrılmıştır. Okulumuzda sınıf öğretmeni ihtiyacımız bulunduğundan ücretli bir sınıf öğretmeni görevlendirilmesi hususunda; Gereğini bilgilerinize arz ederim.”

 

HABERE YORUM KAT

8 Yorum