1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tarım İşçisi Taşıyan Kamyonetle Süt Tırı Çarpıştı: 15 Ölü
Tarım İşçisi Taşıyan Kamyonetle Süt Tırı Çarpıştı: 15 Ölü

Tarım İşçisi Taşıyan Kamyonetle Süt Tırı Çarpıştı: 15 Ölü

Manisa Gölmarmara'da asma yaprağı toplamaya giden işçileri taşıyan açık kasa kamyonet ile tırın çarpışması sonucu 13'ü kadın 15 kişi öldü.

A+A-

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Gölmarmara'da yaşanan trafik kazasında aynı köyden 13'ü kadın 15 kişinin hayatını kaybettiğini, kazanın süt kamyonu şoförünün uyumuş olması sonucu yaşanmış olabileceğinin tahmin edildiğini söyledi.

“Süt Kamyonu Şoförü Uykuya Dalmış Olabilir”

Vali Bektaş, yaptığı açıklamada 05.30-06.00 saatleri arasında Hacıveliler Mahallesi yakınlarında asma yaprağı toplamak için yola çıkan tarım işçilerini taşıyan açık kasa kamyonetle bir süt kamyonunun çarpıştığını belirterek, şu bilgileri verdi:

"Kazada aynı köyden 13'ü kadın 15 kaybımız var. 2 kişi de yaralandı. Kazanın olduğu yerde yol geniş, düz, görüş açık gözüküyor. Haricî bir sıkıntı gözükmüyor. Süt kamyonu şoförünün uyumuş olabileceği ifade ediliyor ama araştırmalar devam ediyor. Gerçekten çok acı bir olay. Trafik canımızı yakmaya devam ediyor. Uykunun bastırdığı bir saatte uykusunu almamış bir şekilde trafiğe devam etmek nasıl izah edilir, anlam veremiyoruz. Bir köyümüzden 15 cenaze kalkacak, bu acının izahı mümkün değil. Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.".

“Yol Genişletilmesi Projesi Yıllardır Devam Ediyor”

Gölmarmara Belediye Başkanı Kâmil Öz ise süt kamyonu şoförüyle kamyonetten yaralı olarak kurtulan bir kişinin hastaneye kaldırıldığını, yaralıların hayatî tehlikelerinin bulunmadığını öğrendiklerini ifade etti.

Kazanın yaşandığı yolda sıklıkla trafik kazalarının gerçekleştiğini, yolun genişletilmesi projesinin ise yıllardır devam ettiğini söyleyen Öz, yolun tekrar ihaleye çıktığını ancak geç kalındığını anlattı.

Öz: "Yoldaki trafik yoğunluğu günde ortalama 10 bin araç seviyesinde. Yıllardır söylüyoruz, bu yolun bir an önce bitirilmesi gerekiyordu. Bu kazada 16 kişinin bulunduğu kamyonetten geriye 1 kişi kalmış. Kazanın olduğu yerde ailelerin feryatlarını duydum. Dayanmak çok güç. Sahur vakti çıkıp günlüğü 40-50 liraya yaprak toplamaya giden insanlar bunlar. Allah geride kalanlara sabır versin." diye konuştu.

Öte yandan kazada yaralanan 09 DZ 344 plakalı süt kamyonu sürücüsü E.İ.'nin hastaneye kaldırıldığı, tarım işçilerini taşıyan 45 SA 3779 plakalı kamyonetin sürücüsünün ise F.A olduğu ve ölenler arasında olduğunun tahmin edildiği ifade edildi.

HABERE YORUM KAT