Sosyal Medya Kürt ve Türk Irkçılarının Provokasyon Merkezi Haline Geldi

10.09.2015 06:57
Sosyal Medya Kürt ve Türk Irkçılarının Provokasyon Merkezi Haline Geldi
Türkiye'de Kürtler ve Türkler arasında toplumsal bir savaş çıkarmak isteyen ve bundan rant elde etmek isteyen çevreler sosyal medyayı tam bir provokasyon merkezi haline dönüştürdüler.

HAKSÖZ HABER

Gezi olayları sırasında ulusalcı sol çevrelerin çok yi bir şekilde kullanıp algı operasyonları gerçekleştirip başka ülkelerde yaşanan olayları Türkiye'de yaşanmış gibi servis ettikleri sosyal medyada bu defa kürt ve türk ırkçıları tarafından kullanılıyor.

Son olarak sosyal medyada dolaşan bir fotoğraf, Türk-Kürt toplumları arasında bir savaş çıkartmak için nasıl bir algı operasyonu yaptığını bir kez daha gözler önüne serdi. 

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafa göre; Kürt olduğu iddia edilen bir şahıs Eskişehir'de darp edildi. Ancak olayın aslı çok geçmeden anlaşıldı.

Fotoğrafın, Şam'da hırsızlık yaparken yakalanan bir kişinin darp edildikten sonra çekildiği ortaya çıktı. Bu olay Türkiye'de gerilimin artmasını isteyen çevrelerin provokasyon gerçekleştirmek için her türlü alanı nasıl kullandıklarını bir kez daha ortaya koydu.

İşte paylaşılan o fotoğrafın aslı:

kff1h_1441841812_4097.jpg

Etiketler:
 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim