1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistlerin Golani Tugayının Komutanı Öldürüldü
Siyonistlerin Golani Tugayının Komutanı Öldürüldü

Siyonistlerin Golani Tugayının Komutanı Öldürüldü

İşgalci İsrail, önemli bir komutanının öldürüldüğünü resmen açıkladı.

A+A-

Siyonist işgalci saldırganlar, Gazze'deki çatışmalarda İsrail'in Golani Tugayı adı verilen özel komando birliğinin komutanı Albay Ghassan Alian'ın Gazze'deki çatışmalarda yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini resmen açıkladı. Albay Ghassan Alian, işgal devletinin ordusundaki Dürzi kökenli subaylardandı ve böyle önemli bir göreve atanmış ilk Dürzi kökenli subaydı.

İşgalci siyonistlerin ordusunda Golani özel komando birliğinin komutanı olarak görev yapan Dürzi Albay Gazze'de büyük bir katliamın yapıldığı Şucaiyye mahallesi yakınında mücahitlerin kahramanca direnişi karşısında ağır yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

İşgalci saldırganların Dürzi albaylarının ölümüyle ilgili açıklamayı resmen yaptıkları ve yayınlanması konusunda medya organlarına da izin verdikleri ifade edildi. İşgalci saldırganlar, Gazze'ye yönelik insanlık dışı saldırılarının başlamasından sonra aldıkları bir kararla askeri makamlardan izin çıkmadan askerî kayıplarıyla ilgili bilgilerin yayınlanmasını engelliyorlar.

Ağır yaralandıktan sonra hastanede hayatını kaybettiği açıklanan Ghassan Alian 41 yaşındaydı ve geçtiğimiz Ekim ayında işgal devletinin en seçkin komando birliği olarak kabul edilen Golani Tugayı'nın başına Genelkurmay Başkanı Gantz'ın kararıyla getirilmişti. Albay Alian bu makama atanan ilk Dürzi subay olması sebebiyle onun atanması işgalci katiller arasında epey gündem olmuştu.

FİEM

HABERE YORUM KAT

2 Yorum