1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şırnak'ta 3 Asker PKK Saldırısında Hayatını Kaybetti
Şırnak'ta 3 Asker PKK Saldırısında Hayatını Kaybetti

Şırnak'ta 3 Asker PKK Saldırısında Hayatını Kaybetti

Şırnak merkeze bağlı Araköy köyü mevkisinde askeri araca düzenlenen saldırıda 2 asker, Silopi'de nöbet kulübesine yapılan saldırıda ise 1 asker hayatını kaybetti.

A+A-

Şırnak'ta askeri araca düzenlenen saldırıda 2 asker hayatını kaybederken,, bir asker ve bir köy korucusu yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Araköy köyü mevkisinde PKK'nın yola döşediği patlayıcı askeri aracın geçişi sırasında patlatıldı.

Olayın ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldıran PKKlılar, araçtaki uzman çavuş ve eri öldürürken, bir er ve köy korucusunu da yaraladı .

Saldırıda hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Acar'ın Osmaniye'nin Kadirli ilçesi nüfusuna, Jandarma Er Abdulkadir Pektaş'ın ise Diyarbakır'ın Hani ilçe nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi. Saldırıda yaralanan Jandarma Er Kadir Akpınar'ın Ordu nüfusuna kayıtlı olduğu ancak İstanbul'da ikamet ettiği, korucu Hasan Akyol'un ise Araköy köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Nöbet kulübesine roketatarlı saldırı

Silopi'de 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na ait nöbet kulübesine PKK mensuplarınca roketatarlı saldırı gerçekleştirildi.

Saldırıda bir askerin hayatını kaybettiği, bir askerin de yaralandığı bildirildi. 

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, bugün saat 15.00'te Şırnak Silopi'de 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Zeki Durnalık Kışlası nöbet kulübesine, PKK mensubu bir grub tarafından roketatar ile silahlı saldırıda bulunulduğu kaydedildi. 

Saldırı sonucu nöbet kulübesindeki bir erin helikopter ile tahliye edildiği Şırnak Asker Hastanesi'nde hayatını kaybettiği, bir erin ise yaralandığı belirtilen açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman personelimize acil şifalar temenni ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

HABERE YORUM KAT