1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Şehit Komutanların Cenaze Törenine Binlerce Filistinli Katıldı
Şehit Komutanların Cenaze Törenine Binlerce Filistinli Katıldı

Şehit Komutanların Cenaze Törenine Binlerce Filistinli Katıldı

Gazze halkı kahraman şehit komutanlarını son yolculuğuna uğurladı.

A+A-

Bugün (21 Ağustos Perşembe) öğle saatlerinde İzzeddin El-Kassam Tugayları'nın şehit komutanları Muhammed Ebu Şemmale, Muhammed Berhum ve Raid El-Attar için düzenlenen cenaze törenine binlerce Filistinli katıldı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin bildirdiğine göre, cenaze korteji Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi'nden yıla çıktı. Cenaze törenine katılanlar, El-Kassam Tugayları'ndan şehitlerin intikamını en kısa zamanda alması ve işgal hedeflerine misilleme saldırılarında bulunmasını isteyen sloganlar attı.

Şehit komutanların cenazeleri Rafah kent merkezindeki El-Avde Camii'ne getirildi. Rafah ve Han Yunus'tan gelen binlerce Filistinlinin camiyi ve avlusunu doldurduğu ve kalabalığın sokaklara taştığı ifade edildi.

Cenaze namazının ardından Şeyh Nadir Ebu Şerh şehit komutanların menkıbelerini içeren ateşli bir konuşma yaptı. Şehitleri uğurlarken direniş iradesinin asla kırılmayacağına ve daha da güçleneceğine işaret eden Ebu Şerh, El-Kassam Tugayları'nın şehitlerin kanını yerde bırakmayacağını ve misillemenin sarsıcı olacağına inandığını söyledi.

Kassam Tugaylarının Önde Gelen 3 Lideri Şehit Oldu

HABERE YORUM KAT