1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şehid Babası Mehmet Amcadan HDP/PKK'ye Tepki
Şehid Babası Mehmet Amcadan HDP/PKK'ye Tepki

Şehid Babası Mehmet Amcadan HDP/PKK'ye Tepki

HDP/PKK Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan'ın PKK ile ilgili açıklaması tepki çekti.

A+A-

PKK/HDP’nin katlettiği Şehid Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, PKK’li saldırganlarının oğlunu katlettiklerini anımsattı.

HDP/PKK’lilerin yaptıkları saldırılarla çok sayıda kişiyi katlettiğini ve yaraladığını vurgulayan Gökgöz: "Eğer gül buysa biz bunu kabul etmiyoruz. İlk önce gelsin benim oğlumun evini güllük gülistana çevirsin" dedi.

"Öldürmekle Bitecek Olan Varsa O da Sensin!"

Gökgöz, PKK/HDP'lilerin yapılan saldırıları kınamadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bunların gülü kurşundur. Eğer kurşun değilse o gençler niye toprağın altındalar? Bu gençlerin hesabını kim verecek? Ceylanpınar'da yatağında infaz ettin, 'trafik kazası var' diye polisi çağırdın infaz ettin. Ambulansı kaçırıyorsun oysa ambulans seni de beni de taşıyor. Askere pusu kurup bombaladın. Allah'tan korkmuyor musunuz? Öldürmekle kimseyi bitiremezsiniz. Bitecek olan varsa, o da sensin. Çünkü senin tutunacak dalın yok."

“Halkı Tehdit Ediyorlar!”

Gökgöz, PKK mensupları ile şehirdeki uzantılarının saldırıları ve eylemleri nedeniyle esnafın iş yerini kapatmak durumunda kaldığını belirterek, şunları söyledi:

"Dükkânları yakıp yıkıyorlar, halkı tehdit ediyorlar. Biz onlara inanmıyoruz. Şehrin hâlini görün, hiçbir hizmet yok. Seçim zamanında sokakta çöpçü bile yoktu. Belediye çalışanları yürüyüşe gidiyor, mitinge katılıyorlardı. Bazılarına ‘Neredesiniz, sokaklar berbat bir halde?’ dedim. 'Ne yapalım mecburen yürüyüşe, mitinglere gidiyoruz, gitmezsek bizi işten atarlar.' yanıtını verdiler. Biz PKK'den tehdit, zorbalık ve kaostan başka bir şey görmedik, bizi kandırmasınlar."

"PKK, Kürtlere Baskı ve Şiddet Uygulayarak Her Türlü Zulmü Reva Görmüştür!"

HDP/PKK'nin katlettiği diğer bir şehid Turan Yavaş 'ın kardeşi Kenan Yavaş ise PKK'nin kuruluşundan bu yana özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan Kürt vatandaşlara baskı ve şiddet uygulayarak, her türlü zulmü yaptığını söyledi.

Yavaş: "6-8 Ekim olaylarında canlarına kıydığınız ve mallarını yağmaladığınız Kürtlere kurşun ve gözyaşı yerine birer gül takdim etseydiniz o zaman sizin bu iddianız belki yerini bulurdu. Bu halkın canına malına kast edenlerin barış getireceğine inanacak kadar zavallı, kör ve zulmü hoşgören bu anlayışı kınıyorum! PKK kuruluşundan bu yana özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan Kürt vatandaşlara baskı ve şiddet uygulayarak her türlü zulmü reva görmüştür." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT