1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK'nin Cudi Mahallesi Sorumlusu Öldürüldü
PKK'nin Cudi Mahallesi Sorumlusu Öldürüldü

PKK'nin Cudi Mahallesi Sorumlusu Öldürüldü

Şırnak'ın Cizre ilçesi Sur mahallesinde dün geceden beri devam eden çatışmalarda PKK'nin Cudi mahallesi sorumlusunun da aralarında bulunduğu 17 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

A+A-

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 14 Aralık 2015 itibari ile ilan edilen sokağa çıkma yasağı 54. gününe girerken Cudi ve Sur mahallelerinde çatışmalar devam ediyor.

Cudi mahallesinden sonra çatışmaların sürdüğü başka bir mahalle olan Sur mahallesinde dün geceden beri devam eden çatışmalarda PKK'nin Cudi mahallesi sorumlusununda arasında bulunduğu 17 PKK'li öldürüldü.

Edinilen bilgilere göre Sur mahallesi Ebuliz caddesinde bir grup PKK'li, kolluk güçleriyle girdikleri çatışmalara sırasında bir evin bodrum katında kıstırıldı. Gece geç saatlere kadar şiddetli patlama ve silah seslerinin eksik olmadığı mahallede bugün  saat 11.00 sıralarından tekrardan başlayan şiddetli çatışmalar akşam saatlerine kadar sürdü.

Yaşanan şiddetli patlamalardan sonra mahalleden yoğun ambulans sesleri yükselmeye başladı. Mahallede yaşanan çatışmalarda aralarında kod adı General olan PKK'nin Cudi mahallesi sorumlusunun  da bulunduğu 17 PKK'linin öldürüldüğü belirtildi. (İLKHA)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT