İsrailli Küstah Bakan: Aksa Müslümanlara Kapatılsın

19.04.2014 11:13
İsrailli Küstah Bakan: Aksa Müslümanlara Kapatılsın
Siyonist Bakan Mescid-i Aksa'nın Müslümanlara kapatılmasını talep etti.

Siyonist işgal rejimi parlamentosu Knesset’in Dışişleri Komitesi'ne bağlı Hükümetin Politikalarını Mescidi Aksa’da Uygulama Komisyonu Başkanı David Tsur, işgal hükümetinden Yahudilerin Mescidi Aksa’dan men edildikleri gibi Müslümanların da Mescidi Aksa’da namaz kılmalarının engellenmesini istedi.

İşgal radyosunun haberine göre, Mescidi Aksa’nın çevresinde Filistinli gençlerle askerler arasında çatışmalar devam ederse Yahudilerin Mescidi Aksa’da ayin yapmalarının engellendiği gibi Müslümanların da namaz kılmalarının engellenmesi gerektiğini belirten Siyonist milletvekili, “Yahudilerin Mescidi Aksa’nın avlusuna girmelerini kolaylaştırmak için bir dizi kolaylıklar sağlanması gerekir. Böyle bir uygulama hem Yahudilerin hem de Müslümanların çıkarına olacaktır” dedi.
 
Tsur yaptığı açıklamada, son toplantıda Müslüman çocukların Mescidi Aksa avlusunda oynamalarının da yasaklanmasının gündeme geldiğini söyledi.

Özellikle Cuma günleri Müslümanların Mescidi Aksa’ya girmelerine engel çıkaran işgal rejimi, yaşları ellinin altında olan erkeklere izin vermiyor. 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim