1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Halep'e Varil Bombalı Saldırı: 15 Kişi Hayatını Kaybetti!
Halep'e Varil Bombalı Saldırı: 15 Kişi Hayatını Kaybetti!

Halep'e Varil Bombalı Saldırı: 15 Kişi Hayatını Kaybetti!

Suriye'de rejim güçlerinin Halep'in Bab Neyrab semtine yönelik hava saldırısında aynı aileden 9'u çocuk 15 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Beşşar Esed rejiimine ait bir helikopterin Halep'te direnişçilerin denetimindeki semte varil bombasıyla düzenlediği saldırı sonucu aynı aileden 15 kişinin yaşamını yitirdiği, 18 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden Necib Ensari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rejime ait askerî helikopterin Halep'te direnişçilerin kontrolündeki Bab Neyrab semtine varil bombasıyla saldırdığını söyledi.

Ensari, yerleşim alanlarını hedef alan saldırıda aynı aileden 9'u çocuk, 15 kişinin hayatını kaybettiğini, 18 kişinin de yaralandığını aktardı.

“Rejim Güçleri Her Gün Çocuklarımızı Öldürüyor”

Saldırıda hayatını kaybedenler arasında bir günlük bebeğin de olduğunu belirten Ensari, “Esed her gün farklı kentlerde sivilleri öldürüyor, uluslararası kamuoyu da onu izliyor. Halep, rejim güçlerinin kara ve hava saldırıları nedeniyle harabeye dönmüş durumda. Şam yönetimine bağlı güçler her gün çocuklarımızı öldürüyor.” diye konuştu.

Rejim güçlerinin hedef aldığı sokaktaki dört evin tamamının yıkıldığını dile getiren sivil savunma yetkilisi, ağır iş makineleri yardımıyla hayatını kaybedenleri ve yaralananları enkaz altından çıkartıklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum