1. HABERLER

  2. HABER

  3. BM Silah Göndermeye Karşı; Bırakalım Ölsünler!
BM Silah Göndermeye Karşı; Bırakalım Ölsünler!

BM Silah Göndermeye Karşı; Bırakalım Ölsünler!

BM'den "Hangi taraf olursa olsun, hiçbir şekilde Suriye’de savaşan gruplara silah yollanmasına karşıyız” açıklaması geldi.

A+A-

Birleşmiş Milletler’den (BM), Cumhuriyet gazetesinin MİT TIR'larıyla mühimmat taşındığına ilişkin yayınlanan görüntülerle ilgili olarak, “Hangi taraf olursa olsun, hiçbir şekilde Suriye’de savaşan gruplara silah yollanmasına karşıyız” açıklaması geldi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Suriye sorununda BM'nin genel tavrının belli olduğunu ve olayın barış odaklı çözümden yana olduğunu söyledi. Dujarric "Genel Sekreter'in Suriye sorununda temel prensibi bellidir. BM'nin tavrı, Suriye'de sorunun çözümü için barış odaklı hareket edilmesini desteklemekte. BM, hangi taraf olursa olsun hiçbir şekilde burada (Suriye'de) savaşan guruplara silah gönderilmesine taraf değildir" dedi.

BM'nin Suriye krizi başlamasından şimdiye kadar daima politik çözüm arayışında olduğunu anımsatan Sözcü Dujarric, MİT tırları ile ilgili Türkiye yetkililerinin de ne BM ne de BM Genel Sekreteri'ne konu ile ilgili hiçbir bilgi veremediğini dile getirdi.

Yaşanan vahşete müdahale etmediği gibi katliamlara karşı direnmek için ihtiyaç duydukları silahlara yönelik de BM’den böyle bir açıklama gelmesi “Bırakınız ölsünler” anlamına gelmekten başka bir şey değil.

 

HABERE YORUM KAT