1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Ümit Özdağ Irkçılıkta Sınır Tanımıyor
Ümit Özdağ Irkçılıkta Sınır Tanımıyor

Ümit Özdağ Irkçılıkta Sınır Tanımıyor

Suriyeli mültecilere her zeminde kin kusan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, şimdi de kimi Suriyelilere vatandaşlık verilmesinden yana olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya beddua etti.

18 Aralık 2018 Salı 02:40A+A-

Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti, katil Esed’in çocuk, yaşlı ve kadın demeden uzun yıllardır sürdürdüğü zulümden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilere yönelik düşmanca tutumu devam ediyor. Her fırsatta Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilerin, ölüm tehlikesinin bulunduğu Suriye topraklarına geri gönderilmesi gerektiğini ifade eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, son olarak mülteciler üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik akıl almaz ifadeler kullandı.

Eleştiri yok, beddua var!

İçişleri Bakanı Soylu’nun Türkiye’de hayata gözlerini açan çocukları Türkiye vatandaşlığına geçirilmesi gerektiğini yönelik ifadelerini diline dolayan Ümit Özdağ, sosyal medya yayınladığı mesajında eleştiri sınırlarını aşan ifadeler kullandı. Mesajında “Türkiye'de doğan Suriyeli çocuklara vatandaşlık verince anne ve babalarına ve kardeşlerine de verecekler. Türk milletini aptal zannediyorlar. Suriyelilere Türk vatandaşlığı verecek olanların Allah belasını versin. Bu Türk Milletine ihanettir!” ifadelerine yer veren Özdağ bir yandan beddua ederken, diğer yandan da mülteci düşmanlığına son gaz devam etti.

HABERE YORUM KAT

6 Yorum