1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Türkiye’de Kur'an Kursu Sayısının Artmasına Cumhuriyet Bozulmuş...
Türkiye’de Kur'an Kursu Sayısının Artmasına Cumhuriyet Bozulmuş...

Türkiye’de Kur'an Kursu Sayısının Artmasına Cumhuriyet Bozulmuş...

15 Haziran’da Diyanetin yatılı Kur'an kursları açmaya hazırlanması ve artan kurs sayıları sol-Kemalist güruhun gazetesi Cumhuriyet'i rahatsız etmiş görünüyor.

01 Haziran 2020 Pazartesi 15:39A+A-

Diyanet 15 Haziran'da yatılı Kur'an kurslarını yeniden açmaya hazırlanıyor. Türkiye’deki toplam kurs sayıları ise talebe göre artmaya devam ediyor.

Cumhuriyet ise ''Diyanet’in eğitimde artan etkisi'' içeriğiyle kursların yeniden açılarak eğitime devam edilmesi ve artan taleplere oranla yeni kursların açılmasına olan rahatsızlığını şu sözlerle açıklamış:

''Koronavirüs salgını sürecinde toplum sağlığını riske atan birçok karara imza atan ve 15 Haziran’da yatılı Kuran kurslarını açmaya hazırlanan Diyanet’in her geçen yıl artan etkisi, Kur'an kursu sayıları ile bir kez daha gözler önüne serildi. Türkiye’deki Kuran kursu sayısı 2002 yılından bugüne yüzde 400 arttı.''

Normalleşme kapsamında bir çok yerin yeniden faaliyete geçmesine rağmen Cumhuriyet'in Kur'an kurslarının açılmasına tepkisi, sol-Kemalizmin dini eğitimi hedef haline getirmekten vazgeçmeyeceklerini gösterir nitelikte.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum