1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Tek Zarf İçinde Dört Pusula: Neden Sadece Büyükşehir İptal?
Tek Zarf İçinde Dört Pusula: Neden Sadece Büyükşehir İptal?

Tek Zarf İçinde Dört Pusula: Neden Sadece Büyükşehir İptal?

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu ve YSK'nın İstanbul seçimlerine ilişkin kararına tepki gösterdi.

07 Mayıs 2019 Salı 11:23A+A-

Akşener grup konuşmasında, "İYİ Parti olarak tüm Türkiye'de 31 Mart ve 24 Haziran seçimlerinde görev yapmış tüm sandık kurulu başkanlarının incelenmesini talep ediyoruz" dedi

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in grup toplantısında yaptığı konuşmanın satır başları şöyle: Şimdi soruyorum, iradesini her daim baş üstünde tuttuğum, kararı önünde saygıyla eğildiğim Türk milleti huzurunda soruyorum; İstanbul'daki seçimlerde büyükşehir belediye başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı, belediye meclisi ve muhtarlık seçimleri için tek zarf kullanmadık mı? Sandık başkanları aynı isimler değil miydi?

Tek zarf içinde dört pusula vardı, bunların içinde sadece kaybettikleri büyükşehir belediye başkanlığını seçip, iptal etmek hangi vicdana, hangi akla izah edilebilir? Bu zorbalığın sorumlularına soruyorum; Türkiye'deki tüm sandık kurulları başkanlarını kontrol etmeyecek misiniz? Sadece 31 Mart değil, 24 Haziran seçiminde de sandık kurullarını da incelemeyi düşünmüyor musunuz? Gerekçeniz tam kanunsuzluk ise bunu yapmanız gerekir. Gerekçeniz tam kanunsuzluk ise Ramazan'ın ilk orucunu hak yiyerek açtınız.

İYİ Parti olarak tüm Türkiye'de 31 Mart ve 24 Haziran seçimlerinde görev yapmış tüm sandık kurulu başkanlarının incelenmesini talep ediyoruz."

 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum