1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SUUDİ ARABİSTAN

  4. Suudi Arabistan Dini İfsad Etmeye Devam Ediyor!
Suudi Arabistan Dini İfsad Etmeye Devam Ediyor!

Suudi Arabistan Dini İfsad Etmeye Devam Ediyor!

Suudi Arabistan’da dini unsurlar ifsad edilmeye devam ediyor. Helal disko, içkisiz barlar, eşcinsel destekçisi kadın şarkıcılar ve Cidde’ye özgürlük anıtı dikilmesinden sonra şimdi de Cami duvarları müzik eşliğinde sanat resimleriyle ışıklandırılıyor.

07 Temmuz 2019 Pazar 18:07A+A-

Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın yönetimindeki Suudi Arabistan'da halkın tepkisine rağmen ilginç gelişme ve skandal değişiklikler hız kesmeden sürüyor. Helal disko, içkisiz barlar, eşcinsel destekçisi kadın şarkıcılar ve Cidde'ye özgürlük anıtı dikilmesinden sonra şimdi de Cami duvarları müzik eşliğinde sanat resimleriyle ışıklandırılıyor.

 

suudi2.jpg

 

İslam'ın yasak ettiği uygulamaları tekrar yaşama geçiren Veliaht Prens'e yönelik tepkiler giderek artarken, “Cehalet Arap Yarımadası'na geri mi döndü?” tartışmaları da alevlendi.

Helal disko, helal şarap, dans ve sinema salonları, içkisiz barlar, eşcinsel destekçisi kadın şarkıcıların konseri ve Cidde'ye özgürlük anıtı dikilmesine onay verilmesinden sonra Veliaht Selman'ın vaat ettiği gelişmeler burada durmayacak gibi.

Şimdi de Müslüman olmayanları İslam'ı kucaklamaya teşvik etme yerine, can sıkıcı müzik eşliğinde Cidde'deki sahildeki caminin duvarlarında sanat resimleri ve çizimler yayınlandı.

 

suudi3.jpg

 

Suudi halkı, cami duvarına sanat resimleri yansıtılmasına büyük tepki göstererek, sosyal paylaşım sitelerinden paylaştıkları videolarda eğlence endüstrisinin başı olan Turki al-Sheikh öfke ve kızgınlıklarına belirten yorumlarda bulundular.

Eğlence ajansına tepki gösteren bir yorumcu, “Allah'ın camileri ibadet için yapıldı, eğlence için değil” dedi.

Başka bir Suudi aktivist ise, “İnsanlar camide ibadet ve dua ediyor. Camiler sanat resimleri ve şarkıların ne işi var?” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum