1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sur'da 'Roket Mermisi'ne Soruşturma
Sur'da 'Roket Mermisi'ne Soruşturma

Sur'da 'Roket Mermisi'ne Soruşturma

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Sur ilçesinde 3 Ocak günü bir eve patlayıcı isabet etmesi sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturma başlattı.

05 Ocak 2016 Salı 09:53A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 Ocak günü Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Büyük Postane yakınlarındaki bir eve patlayıcı isabet etmesi sonucu Melek Alpaydın'ın hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturma başlattı.  Başsavcılıktan yapılan açıklamada "Olay yerinde güvenlik tedbirleri alındıktan sonra Olay yeri Şube Müdürlüğü görevlilerince olay yerinde yapılan incelemeler neticesinde olaya ilişkin gerekli olay yeri incelemesi yapılarak numuneler  muhafaza altına alınmış, Olayda ölen Vatandaşımızın naaşı otopsi neticesi ailesine teslim edilmiştir." bilgisi verildi. 

"Bazı basın-yayın organlarımızda ve sosyal medya hesapları üzerinden olay yerinde olduğu iddia edilen ve fotoğrafı yayınlanan patlayıcı materyal atığının, olay yerinde yapılan incelemede  olay yerinde olmadığını" belirten Başsavcılık, "Suç delili olduğu iddia edilen  materyali olay yerinden alan kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 281/1 (Gerçeğin meydana çıkmasını engellemek amacıyla bir suçun delillerini yok etme, silme, gizleme, değiştirme veya bozma) maddesi kapsamında soruşturma başlatılmıştır" duyurusunu yaptı. 

Açıklamada "Olayda ölen ve yaralanan vatandaşımızın ölüm/yaralanmasına neden olan olay ve olay delillerin yok etme /gizlenmesi ile ilgili soruşturma tüm yönleri ile devam etmekte" denildi. 

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT