1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. RTÜK Başkanı Şahin: Hiçbir Zaman 4 Maaşım Olmadı
RTÜK Başkanı Şahin: Hiçbir Zaman 4 Maaşım Olmadı

RTÜK Başkanı Şahin: Hiçbir Zaman 4 Maaşım Olmadı

4 kanaldan maaş aldığı iddiasını reddeden RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Kurumumdan aldığım maaşla beraber sadece bir yerden yönetim kurulu maaşı almaktayım" dedi.

22 Haziran 2020 Pazartesi 01:21A+A-

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, kendisinin çeşitli kurum ve kuruluşlardan 4 tane maaş aldığı iddiaları üzerine bir açıklama yayımladı.

Şahin, sosyal medya hesabı üzerinden, "Hiçbir zaman 4 maaşım olmadı. Kurumumdan aldığım maaşla beraber sadece bir yerden yönetim kurulu maaşı almaktayım. Zaten aksi de kanunen mümkün değildir. Bunu çok iyi bilmelerine rağmen ısrarla maaşım üzerinden manipülasyon yapmaya devam edenlere ekteki açıklamam özelikle duyurulur" açıklamasını yaptı.

Şahin, "Bu amaçla tamamen gönüllü olarak ve hiçbir gelir elde etmeksizin fedakarlıkla yürüttüğüm Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu üyeliğimin manipüle ederek, sanki bu görevden bir gelir elde ediyormuşum gibi gündeme getirilmesini hayret ve esefle takip ediyorum" ifadelerini kullandı.

Şahin, şu ifadeleri kullandı:

"Topluma faydalı olacağına inandığım bu tür görevlerde her türlü karalamalara karşın iyi niyetle bulunmaya devam edeceğimi buradan bir kez daha halkımızda paylaşıyorum. Kurumumuz ve şahsımı yıpratmak için yapılan kötü niyetli yalan haberlere itibar edilmemesi, doğru bilgi için resmi kaynakların takip edilmesi hususu kamuoyuna önemle duyurulur."

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğine atanmasını eleştirmiş ve "RTÜK Başkanı dördüncü maaşını alacak. Öncelikle bu gayretullaha dokunur" demişti.

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

3 Yorum